Przedszkole

Zebranie z rodzicami w przedszkolu! poniedziałek, 20 maja, 2024 - Dnia 21 maja o godz. 16.00 (wtorek) w przedszkolu „Niezapominajka” odbędzie się spotkanie z rodzicami. Spotkanie rozpocznie się zebraniem ogólnym z Panią Dyrektor Iwoną Kuśmierczuk, następnie rodzice spotkają się z wychowawcami poszczególnych grup. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców do udziału w… Czytaj dalej »
Straż pożarna środa, 15 maja, 2024 - 15 maja do naszego przedszkola zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście-  strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Klinczu. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną.… Czytaj dalej »
Dzień rodziny piątek, 10 maja, 2024 - 17.05.2024(piątek) odbędzie się spotkanie z okazji dnia rodziny o godzinie 10.00 przed przedszkolem. Po prezentacjach artystycznych nastąpią warsztaty dla rodziców z dzieckiem. Prosimy, aby w tym dniu w miarę możliwości przyjść na daną godzinę z dzieckiem. Dzieci, które będą uczęszczały… Czytaj dalej »
Konkurs recytatorski czwartek, 25 kwietnia, 2024 - 25.04. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. ,,Wiersze znane i lubiane" Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków oraz zachęcanie do występów publicznych. Dzieci dzielnie ,,pokonały" tremę i piękne recytowały wierszyki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz… Czytaj dalej »
Oferty pracy – Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu poniedziałek, 22 kwietnia, 2024 - Dyrektor Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu ogłasza nabór na stanowiska  nabór na stanowisko referenta   Stanowisko - referent nabór na stanowisko woźna oddziałowa Stanowisko - woźna oddziałowa Czytaj dalej »
Wycieczka do gospodarstwa wiejskiego w Będominie wtorek, 16 kwietnia, 2024 - W dniu 16.04.2024 roku przedszkolaki z grupy ,,biedronki" oraz ,,kropeczki" wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego Państwa Armatowskich w Będominie. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi. Dzieci mogły… Czytaj dalej »
Muzyka etniczna czwartek, 11 kwietnia, 2024 - Dnia 11 kwietnia wzięliśmy udział w zajęciach z muzyki etnicznej prowadzonych przez pasjonata tej muzyki Pana Sławomira. Poznaliśmy roznegorodzaju instrumenty takie jak afrykański kalimbie (drewniane pudełko z blaszkami) australijskie didżeridu (tuba) oraz różnego rodzaju bębny, na których dzieci miały okazję… Czytaj dalej »
Tydzień z dinozaurami poniedziałek, 11 marca, 2024 - Wszystkie dzieci fascynują dinozaury, dlatego Tydzień Dinozaura był dla przedszkolaków wspaniałą przygodą. Dzieci słuchając opowieści, oglądając programy edukacyjne i książki przyrodnicz poznawały fakty z życia wielkich gadów. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach i działaniach. Wszyscy wspaniałe się bawili. Czytaj dalej »
Szkoła muzyczna poniedziałek, 11 marca, 2024 - 11.03.2024 roku 4 i 5 latki odwiedziły Prywatną Szkołę Muzyczną- Music School w Kościerzynie. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodnych instrumentów.  Dzieci miały okazję zobaczyć instrumenty jak też zagrać na niektórych z nich. Czytaj dalej »
Rekrutacja 2024/2025 czwartek, 22 lutego, 2024 - Informujemy, że od 23 lutego 2024 r. rusza rekrutacja do przedszkola; od 7 marca 2024 r. rusza rekrutacja do klasy I na rok szkolny  2024/2025 poniżej odnośniki do dokumentów: Rekrutacja przedszkole Rekrutacja szkoła Czytaj dalej »
Bal karnawałowy piątek, 26 stycznia, 2024 - Bal Karnawałowy to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Dla przedszkaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, księżniczki, strażaka czy spidermana. Wszyscy świetnie się bawili w miłej atmosferze. Czytaj dalej »
Dzień babci i dziadka niedziela, 21 stycznia, 2024 - Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły… Czytaj dalej »
Jasełka w przedszkolu czwartek, 21 grudnia, 2023 - W środę i czwartek, 20 i 21 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Dzieci zaprezentowały cały wchlarz swoich umiejętności: wokalnych, recytatorskich oraz tanecznych. Celem wystąpienia było wprowadzenie wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości z Narodzenia Pana. Kolejnego dnia… Czytaj dalej »
Świąteczne warsztaty środa, 20 grudnia, 2023 - W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty krawieckie. Zaprosiliśmy do współpracy Panią Martę Rambowską, aby przybliżyła nam pracę krawcowej. Dzieci miały okazję zaobserwować jak korzystać z maszyny do szycia. Poznały różne rodzaje materiałów oraz igieł. Zajecia dostarczyły ogromnej dawki satysfakcji, a… Czytaj dalej »
Mikołajki środa, 6 grudnia, 2023 - W tym roku z okazji Mikołajek nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj wraz z pomocnikiem. Przedszkolaki z radością przywitały gości pięknymi piosenkami oraz pastorałkami. Po otrzymaniu słodkości dzieci zaprosiły Św Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne. Czytaj dalej »
Wyjazd do biblioteki pedagogicznej w Kościerzynie piątek, 17 listopada, 2023 - 17 listopada 6-latki z naszego przedszkola wybrały się do biblioteki pedagogicznej w Kościerzynie.  Na miejscu zapoznali się z funkcjonowaniem tej biblioteki. Poznali jej księgozbiór. Przedszkolaki z okazji 250- lecia KEN obejrzały wystawę  ,,W dawnej szkole". Zgromadzono tam dużo ciekawych eksponatów… Czytaj dalej »
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W BIBLIOTECE poniedziałek, 6 listopada, 2023 - Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Bajek 6 listopada w naszej  bibliotece zorganizowano dla grup 5 i 6-latków z przedszkola „Niezapominajka” bajkowe spotkanie. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują.… Czytaj dalej »
Pasowanie czwartek, 26 października, 2023 - Pasowanie w przedszkoluto wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 26 października. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenka oraz tańce. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po… Czytaj dalej »
Akcja charytatywna ,,Zbieramy kasztana dla bohatera Jana” piątek, 13 października, 2023 - W piątek 13 października w naszym przedszkolu zakończyliśmy zbiórkę kasztanów. W tym roku celem jest zbiórka pieniędzy na specjalistycznych wózek, który zapewni Jasiowi odpowiednią stabilizację pleców, miednicy, bioder i nóżek. Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję serdecznie dziękujemy. Czytaj dalej »
Spotkanie z policjantem czwartek, 28 września, 2023 - Dnia 28 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w drodze do i z przedszkola. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zwrócił też uwagę na obowiązek używania elementów odblaskowych. Dzieci… Czytaj dalej »
Dzień przedszkolaka środa, 20 września, 2023 - 20 września w naszym przedszkolu odbyły się Dzień Przedszkolaka. Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewaly od samego rana. Było mnóstwo atrakcji, zabaw ruchowych, piosenek  tańców. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Czytaj dalej »
Dzień kropki piątek, 15 września, 2023 - 15. 09. czyli Dzień Kropki jest świętem kreatywności. Przedszkolaki w tym dniu tworzyły przeróżne prace plastyczne, a motywem przewodnim jest właśnie kropka. Czytaj dalej »
Przedstawienie teatralne wtorek, 12 września, 2023 - 12.09.2023 po raz kolejny odwiedził nas teatr ,,Obieżyświat" z przedstawieniem teatralnym pt. ,,Krokodyle łzy". Dzieci zapoznały się z zawodem dentysty.   Czytaj dalej »
Spotkanie z rodzicami dzieci przedszkolnych!!! wtorek, 29 sierpnia, 2023 - Szanowni Państwo, Dnia 31 sierpnia 2023 r. (czwartek) o godz. 16.00 w przedszkolu  „Niezapominajka” odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola z Dyrekcją, pedagogiem szkolnym, pedagogiem specjalnym i psychologiem. Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie. Dyrekcja Zespołu Kształcenia w… Czytaj dalej »
Zakończenie zerówki czwartek, 22 czerwca, 2023 - W dniu 22.06.2023r odbyło się uroczyste zakończenie zerówki. Podczas uroczystości dzieci podziękowały za edukację pięknym przedstawieniem. Przedszkolaki zaprezentowały swój program artystyczny, pieknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dzieciom kończącym przedszkole życzymy samych sukcesów w szkole, a wcześniej wspaniałych i… Czytaj dalej »
Dzień Rodziny poniedziałek, 12 czerwca, 2023 - W piątek 2 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się Dzień Rodziny. W tym dniu przedszkolaki zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz tańce będące wyrazem podziekowania i miłości dla swoich rodziców. Po występach w każdej z grup odbywały się warsztaty taki jak: malowanie… Czytaj dalej »
Egzotyczne ZOO w Tuchlinie czwartek, 25 maja, 2023 - 23.05.2023 roku 3 i 4 latki wybrały się na wycieczkę do Egzotycznego ZOO w Tuchlinie. Dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta z najbardziej odległych zakątków świata takie jak: kolorowe papugi, ogromne węże czy egzotyczne jaszczurki. Po zajęciach na dzieci czekało kino… Czytaj dalej »
Wycieczka do ZOO piątek, 19 maja, 2023 - 19.05.2023 roku 5 i 6 latki wraz ze swoimi paniami pojechały na wycieczkę do ZOO w Gdańsku. Celem wycieczki było wzbogacenie przeżyć dzieci, rozwijanie ich zainteresowań i zaspokajanie dziecięcej ciekawości. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i… Czytaj dalej »
Konkurs recytatorski środa, 26 kwietnia, 2023 - 26 kwietnia 2023r. w naszym przedszkolu odbyły się konkurs recytatorski o tematyce wiosennej, w który wzięło udział dwadzieścioro dzieci. Wszyscy uczestnicy konkursu zdobyli I miejsce i otrzymali nagrody. Gratulujemy. Czytaj dalej »
Zajączek środa, 5 kwietnia, 2023 - Jedną z najmilszych i najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji wielkanocnych jest ,,zajaczek". We wtorek 2 kwietnia dzieci z niecierpliwością wypatrywały gościa. Prezenciki ukryte były na terenie przedszkolnego placu zabaw. Dzieci z radością szukały upominków zostawionych przez zajączka. Radości było co nie… Czytaj dalej »
Bal Karnawałowy piątek, 17 lutego, 2023 - Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorwe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka- w takiej atmosferze bawiły się dzieci 17 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach… Czytaj dalej »
Dzień pizzy czwartek, 9 lutego, 2023 - 9 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Miedzynarodowy Dzień Pizzy". Wielką frajdę przedszkolakom sprawiło smarowanie sosem pomidorowym ciasta, układanie ulubionych składników i posypywanie sosem. Gdy wszystko było już gotowe pizza powędrowała do ,,pieca". Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej… Czytaj dalej »
„Zimowe czary- mary” środa, 1 lutego, 2023 - 01.02.2023 roku dzieci z naszego przedszkola brały udział w konkursie plastycznym pt. ,,Zimowe czary- mary". Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej, której tematem była zima. Wszystkie dzieci zdobyły pierwsze miejsce. Czytaj dalej »
Odwiedziny Mikołaja czwartek, 22 grudnia, 2022 - 22 grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Wizyta gościa to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i  nasłuchiwały ,,Mikolajkowych" dzwoneczków. Czytaj dalej »
Przedstawienie świąteczne środa, 21 grudnia, 2022 - We wtorek i środę 20 i 21 grudnia odbyły się przedstawienia świąteczne dla rodziców. Swoimi występami mali aktorzy wprowadzili wszystkich zgromadzonych w radosną,  świąteczną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Czytaj dalej »
Mikołajki wtorek, 6 grudnia, 2022 - 6 grudnia 2022roku nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście- pomocnik Św Mikołaja oraz Rudolf czerwononosy renifer. Dzieci z radośćią zaśpiewały piosenkę po której otrzymały słodką niespodziankę. Czytaj dalej »
Andrzejki środa, 30 listopada, 2022 - Andrzejki są czasem zabawy i radości, wróżb, magii i oczywiście lania wosku, z którego można przeczytać przeczytać przyszłość. Zabawy Andrzejkowe odbyły się we wszystkich grupach przedszkolnych. Dzieci z uśmiechem na twarzy odkrywały magiczne memory, zdobiły klucz do lania wosku a… Czytaj dalej »
Warsztaty ceramiczne wtorek, 29 listopada, 2022 - 29.11. 2022r w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ceramiczne- lepienie z gliny. Na wstępie spotkania dzieci zobaczyły jak ciekawe I piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się co to jest rzeźba i płaskorzeźba. Sama… Czytaj dalej »
Dzień Pluszowego Misia piątek, 25 listopada, 2022 - 25 listopada przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiwej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosence ,,Jadą, jadą misie". Dla dzieci przygotowano… Czytaj dalej »
„Przedstawienie jesienne” środa, 2 listopada, 2022 - 02. 11. 2022 roku w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie artystyczna wszystkich grup. Dzieci- dzieciom. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w wydarzeniu jako aktor i jako widz. Czytaj dalej »
Pasowanie czwartek, 27 października, 2022 - 27 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na przedszkolaka. Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Na zakończenie czekał słodki poczęstunek. Czytaj dalej »
Przedstawienie teatralne poniedziałek, 24 października, 2022 - W poniedzialek 24.10.2022 roku dzieci z grup 4, 5 i 6 latków wybrały się do kina Remus na przedstawienie teatralne pt. ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy". Czytaj dalej »
Teatr Obieżyświat czwartek, 29 września, 2022 - 27.09.2022 roku w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Obieżyświat z przedstawieniem pt. ,,Cyganski tajemnice". Czytaj dalej »
Dzień Przedszkolaka wtorek, 20 września, 2022 - 20. 09. 2022 roku kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i tańców przy ulubionych piosenkach dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej… Czytaj dalej »
Dzień Kropki czwartek, 15 września, 2022 - 15. 09. 2022 roku obchodziliśmy Dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi. Na zajęciach starsze grupy uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Młodsze dzieci bawiły się chustą animacyjną i kolorowymi piłkami. Wszystkie przedszkolaki… Czytaj dalej »
Spotkanie z rodzicami dzieci przedszkolnych środa, 24 sierpnia, 2022 - Szanowni Państwo, Dyrekcja Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu informuje,  że dnia 29 sierpnia 2022 r. o godz. 17.00  w sali gimnastycznej w szkole, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola " Niezapominajka" w Wielkim Klinczu.  Serdecznie zapraszamy… Czytaj dalej »
Zakończenie roku 2022 czwartek, 23 czerwca, 2022 - 23 czerwca 2022 roku najstarsza grupa żegnała przedszkole, a dzien później pozostałe grupy. Zerówkowiczom życzymy powodzenia w szkole. Udanych i bezpiecznych wakacji dla wszystkich. Czytaj dalej »
Wycieczka do Tuchlina wtorek, 21 czerwca, 2022 - 21.06.2022r grupa 3 i 4 latków wybrała się na wycieczkę do mini zoo w Tuchlinie. Dzieci wzbogacały wiadomości na temat zwierząt egzotycznych, poznały ich wygląd, zwyczaje oraz pochodzenie. Czytaj dalej »
Kaszuby poniedziałek, 20 czerwca, 2022 - W poniedziałek 20 czerwca przedszkolaki odwiedził Pan Grzegorz Schramke-nauczyciel języka kaszubskiego, aby przybliżyć elementy kultury kaszubskiej. Dzieci zaśpiewały ''Kaszubskie nuty", poznały legendę powstania Kaszub oraz wysłuchały opowieści o ''Małej gąsienicy". Była to bardzo interesująca lekcja, pełna cennych informacji o naszym regionie. Czytaj dalej »
Tydzień z bajkami czwartek, 12 maja, 2022 - 12 maja dzieci z zerówki odwiedziła Pani Renatka - szkolna bibliotekarka.W ramach tygodnia o bajkach, baśniach i legendach Pani Renatka przeczytała legendę o Bazyliszku oraz bajkę "Jaś i Malgosia". Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści,a w przerwie Pani Renatka poczęstowała dzieci… Czytaj dalej »
Upominki poniedziałek, 9 maja, 2022 - W dniu dzisiejszym w  naszym przedszkolu gościliśmy Dyrekcję. Dzieci otrzymały piękne zabawki ( łopatki, wiaderka, foremki ), które od razu znalazły się w piaskownicy. Nie zabrakło też ulubionych zabawek chłopców- samochody giganty. Przedszkolaki bardzo się ucieszyły za prezenty podziękowały, a… Czytaj dalej »
Dzień strażaka. środa, 4 maja, 2022 - 04. maja obchodzony jest Dzień Strażaka. Z tej okazji nasze przedszkole gościło strażaków, którzy przybliżyli najmłodszym ten wyjątkowy odpowiedzialny zawód. Dzieci miały okazję przymierzyć stroje, wejść do wozu strażackiego oraz brały udział w pokazie lania wody. Czytaj dalej »
Warsztaty z muzyki etnicznej. piątek, 29 kwietnia, 2022 - 29.04.2022roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z muzyki etniczne. W trakcie spotkania każde dziecko miało bezpośredni kontakt z instrumentami muzycznymi. Dzieci miały szanse zagrać na instrumentach z różnych stron świata. Czytaj dalej »
Przedstawienie teatralne piątek, 22 kwietnia, 2022 - 22. 04. 2022r. odwiedził nas Teatr Obieżyświat z przedstawieniem pt. ,,Czarek w świecie bajek". Czytaj dalej »
Wielkanoc środa, 13 kwietnia, 2022 - Dnia 13.04.2022r dzieci ,,wyruszyly" na poszukiwania prezentów od zajączka. Było dużo radości i satysfakcji z odnalezionych prezencików. Czytaj dalej »
Warsztaty z gliny niedziela, 3 kwietnia, 2022 - Glina, wyobraźnia i praca dłoni- czyli warsztaty ceramiczne w naszym przedszkolu. Dzieci czerpały dużo radości i satysfakcji z wykonanych ,,dzieł". Czytaj dalej »
Dzień pizzy czwartek, 10 lutego, 2022 - Dnia 10.02.2022 roku w grupach 4 i 5- latków obchodzony był ,,Międzynarodowy Dzień Pizzy". Tego dnia stołówka zmieniła się w ,,prawdziwą" włoską pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i dodawać dkładniki potrzebne, aby… Czytaj dalej »
Uwaga rodzice przedszkolaków i przyszłych pierwszoklasistów !! wtorek, 8 lutego, 2022 - W zakładce REKRUTACJA 2022/2023 znajdują się materiały dotyczące zapisów do przedszkola i klasy pierwszej szkoły podstawowej na przyszły rok szkolny.   Czytaj dalej »
Kochanym Dziadkom! piątek, 21 stycznia, 2022 - W dniu 21.01.2022 roku dzieci z naszego przedszkola śpiewały piosenki, recytowały wierszyki i składały życzenia swoim kochanym dziadkom. Występ został nagrany i w formie multimedialnej został wysłany na edziennik. Czytaj dalej »
Jasełka środa, 22 grudnia, 2021 - 22.12.2021 roku w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka przygotowane przez wszystkie dzieci. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Po występnie przybył długo oczekiwany gość z prezentami. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, świątecznych życzeń… Czytaj dalej »
Zbiórka charytatywna poniedziałek, 20 grudnia, 2021 - 20 grudnia zakończyliśmy akcję charytatywną dla UCK w Gdańsku. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom w imieniu małych pacjentów. Czytaj dalej »
Dzień Pluszowego Misia czwartek, 25 listopada, 2021 - 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- Pluszowy Miś.   Czytaj dalej »
Kreatywne warsztaty mydlarskie wtorek, 23 listopada, 2021 - 23.11.2021 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty mydlarskie. To niecodzienna okazja,aby własnoręcznie wykonać pachnące i idealne do kąpieli mydło.  Zajęcia pozwalają przenieść dzieci w pachnący świat mydła, umożliwiają poznanie mydlarskie historii i pobudzenie kreatywnego myślenia.  Dzieci wykonały dwa pachnące mydełka. Czytaj dalej »
Pasowanie na przedszkolaka poniedziałek, 15 listopada, 2021 - 15.11.2021 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. To pierwsza taka ważna uroczystość dla Kropeczek. Od tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności-dając tym samym dowód jak dużo już potrafią. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie… Czytaj dalej »
Święto Niepodległości środa, 10 listopada, 2021 - 10.11.2021 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas-Polaków dzień.  Dzieci odśpiewały hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego" oraz obejrzały film edukacyjny online o Niepodległości. Dzieci recytowały wiersze… Czytaj dalej »
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W BIBLIOTECE piątek, 5 listopada, 2021 - 5 listopada w naszej bibliotece panowała bajkowa atmosfera, a to za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Aby uczcić ten dzień zorganizowano w bibliotece bajkowe spotkanie, w którym udział wzięły dzieci 5 i 6-latki z przedszkola „Niezapominajka”. W tym dniu odwiedził nas… Czytaj dalej »
Wycieczka do sali zabaw „Smyk” poniedziałek, 11 października, 2021 - 11.10.2021 dzieci z grupy 4latków odwiedziły plac zabaw "Smyk" w Nowej Karczmie. Celem naszej wycieczki były przede wszystkim integracja dzieci, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzania czasu. Czytaj dalej »
Wycieczka do Centrum Nauki Experyment czwartek, 7 października, 2021 - 7.10.2021r  5-6 latki wybrały się na wycieczkę do Gdyni,odwiedziły Centrum Nauki Experyment. Celem wycieczki było kształcenie umiejętności samodzielnego wykonywania eksperymentów oraz doświadczeń naukowych,a przez to myślenie przyczynowo-skutkowego. Dzieci wróciły pełne wrażeń zarówno obserwując Gdynię w zasie jazdy autobusem jak też… Czytaj dalej »
Spotkanie z Rodzicami wtorek, 28 września, 2021 - Dnia 30.09.2021 (czwartek) o godzinie 19.00 w sali sportowej Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu odbędzie się spotkanie z lekarzem pediatrą oraz przedstawicielem Inspekcji Sanitarnej dla rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola „Niezapominajka”. Spotkanie odbywać się będzie w reżimie sanitarnym: maseczki, dezynfekcja,… Czytaj dalej »
Informacja wtorek, 28 września, 2021 - Drodzy rodzice, zwracamy się do Państwa, aby prosić o zachowanie spokoju i rozwagi w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Drogą służbową poinformowano Dyrekcję Przedszkola „Niezapominajka” o zdarzeniu, które zaszło poza terenem przedszkola. Podjęliśmy czynności wskazane w zaleceniu, czyli dnia… Czytaj dalej »
Dzień przedszkolaka wtorek, 21 września, 2021 - 21.09.2021r obchodziliśmy niezwykłe święto-Dzień Przedszkolaka. W każdej grupie organizowane były lizne niespodzianki. Były to zabawy muzyczno-ruchowe,zagadki,malowanki oraz słodki poczęstunek. Czytaj dalej »
Dzień kropki środa, 15 września, 2021 - 15.09.2021r w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień kropki". Od samego rana w przedszkolu królowały kropki,groszki i kółka.  Dzień ten miał na celu pobudzić dzieci do kreatywności, pomysłowości i zachęcić do tworzenia. Czytaj dalej »
Konkurs recytatorski piątek, 12 marca, 2021 - Wiosenny konkurs recytatorski w naszym przedszkolu odbył się 12 marca. Był to dzień, w którym dzieci z radością recytowały różne wiersze, pokonując przy tym nieśmiałość w wystąpieniu przed szerszą publicznością. Jury w składzie: dyrektor Wojciech Drzewiński, wicedyrektor Iwona Kuśmierczuk i… Czytaj dalej »
DZIEŃ SOŁTYSA czwartek, 11 marca, 2021 - 11 marca obchodzimy DZIEŃ SOŁTYSA. Celem święta jest podziękowanie sołtysom za ich ciężką pracę na rzecz społeczności wiejskiej. Z tej okazji dzieci z Przedszkola Niezapominajka zaprosiły Panią Sołtys Bernadetę Hamerską na spotkanie do przedszkola. Pani Sołtys opowiedziała dzieciom na czym… Czytaj dalej »
Walentynki niedziela, 14 lutego, 2021 - 14 luty - dzień miłości i przyjaźni był celebrowany przez nasze przedszkolaki w barwach czerwonych. W tym dniu były tylko czerwone przekąski i czerwone serduszkowe zadania. Czytaj dalej »
Bal karnawałowy czwartek, 21 stycznia, 2021 - Przebrać się w wymarzoną postać lubi każde dziecko. W tym roku bal był pełen księżniczek i bohaterów. Były tańce, zabawy, konkursy i pełno uśmiechu. Czytaj dalej »
W krainie baśni środa, 20 stycznia, 2021 - W ramach realizacji tematu kompleksowego " W krainie baśni i bajek" grupa zerowa zaprosiła Pana Dyrektora Wojciecha Drzewińskiego do czytania ulubionych baśni. Po wysłuchaniu dzieci wspólnie omawiały ich treść. Spotkanie dało dzieciom wiele radości i z niecierpliwością czekamy na kolejne. Czytaj dalej »
Ferie zimowe środa, 6 stycznia, 2021 - Ferie zimowe dzieci spędziły w typowo zimowej aurze. Śniegu było na tyle dużo, że można było lepić bałwany, śnieżki, igloo. Ponadto przedszkolaki brały udział w ogólnopolskim projekcie " Tydzień z bajkami polskimi" jak i rozmawiały o emocjach. Był to mile… Czytaj dalej »
Przedstawienie bożonarodzeniowe czwartek, 24 grudnia, 2020 - W naszym przedszkolu dzieci przedstawiły repertuar artystyczny. Pierwszy raz nie mogliśmy świętować z rodzicami, jednak mimo to radość z nadchodzących świąt była ogromna. Później odwiedził nas Mikołaj, który dla grzecznych dzieci miał wspaniałe prezenty. Czytaj dalej »
Przygotowania świąteczne środa, 23 grudnia, 2020 - Grudzień to czas, w którym przygotowujemy się o świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci przygotowywały wraz z paniami dekoracje choinkowe i tworzyły prace plastyczne. Czytaj dalej »
BOŻONARODZENIOWE CZYTANIE W ZERÓWCE poniedziałek, 21 grudnia, 2020 - „Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta…..” Słowa tej piosenki zna już chyba każdy z nas. Choć do świąt jeszcze pozostał niecały tydzień, to już teraz czujemy tę niezwykłą atmosferę. Z tej też okazji w zerówce zorganizowano  „Świąteczne czytanie dzieciom”  połączone… Czytaj dalej »
Mikołajki niedziela, 6 grudnia, 2020 - 6 grudnia to wspaniały dzień, na który czekają wszystkie grzeczne dzieci. Nasze kochane przedszkolaki doczekały się wyjątkowego gościa- Mikołaja. Dzieci zaprezentowały utwory muzyczne i wiersze. Każdy z uśmiechem odbierał prezent od Mikołaja. Czekamy kochany Mikołaju na Ciebie za rok. Czytaj dalej »
Andrzejki poniedziałek, 30 listopada, 2020 - Andrzejki to już tradycja. W tym dniu dzieci lały wosk przez wielki klucz, po czym z zaciekawieniem oglądały swoje dzieła. Poznały historię tego dnia, bawiły się przy muzyce. Z uśmiechem nasze przedszkolaki wróciły do domu. Czytaj dalej »
Dzień pluszowego misia czwartek, 26 listopada, 2020 - Miś to przyjaciel wszystkich dzieci. O tym listopadowym dniu pamiętaliśmy i my. Rozmawialiśmy o swoich ukochanych pluszakach, zajadaliśmy się słodkimi żelkami i wesoło spędzaliśmy czas. Czytaj dalej »
Dzień dyni czwartek, 26 listopada, 2020 - W listopadzie świętowaliśmy dzień dyni. Był to dzień przepełniony kolorem pomarańczowym. Dzieci przygotowały przyszły, zdrowy sok, zrobiły pomarańczowe prace jak i wystąpiły w sesji fotograficznej. Czytaj dalej »
Jesienny czas środa, 11 listopada, 2020 - Jesień to piękna pora roku. W tym czasie wykonujemy barwne prace plastyczne, spędzamy czas na placu zabaw podziwiając piękno przyrody, uczymy się o drzewach, zwierzętach, warzywach i owocach. Czytaj dalej »
Dzień przedszkolaka niedziela, 20 września, 2020 - Przedszkolak to bardzo ważna funkcja. W tym roku również świętowaliśmy ten bardzo ważny dzień. Były zabawy, zadania, prace plastyczne i pyszny słodki poczęstunek. Czytaj dalej »
Dzień kropki wtorek, 15 września, 2020 - We wrześniu na wesoło świętowaliśmy dzień kropki. Dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę pełni kropka. Wykonały wiele kropkowych i barwnych prac plastycznych. Czytaj dalej »
Programowanie poprzez zabawę wtorek, 10 marca, 2020 - Nasze dzieciaki z najstarszych grup uczyły się kodować ???? To były ciekawe i innowacyjne zajęcia rozwojowe. Czytaj dalej »
Bał karnawałowy środa, 26 lutego, 2020 - Nasz coroczny bal karnawałowy miał wielu bohaterów. W tym roku dzieci najczęściej wybierały przebranie Elsy. Ale najważniejsza była dobra zabawa. Dzieci udowodniły, że znakomicie czują się na tanecznym parkiecie. Czytaj dalej »
Dzień babci i dziadka czwartek, 13 lutego, 2020 - Na początku lutego dzieci zaprosiły do przedszkola babcie i dziadków. Z okazji ich święta nasi wychowankowie zaprezentowali program artystyczny. Czytaj dalej »
Teatr „Obieżyświat” czwartek, 13 lutego, 2020 - Ponownie gościliśmy w naszym przedszkolu teatr "Obieżyświat". Tym razem artyści zaprezentowali morskie przygody w spektaklu "Hej kamracie, co śpiewacie". Czytaj dalej »
„Piotruś Pan” wtorek, 11 lutego, 2020 - Dnia 11 lutego 2020 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do kina „Remus” w Kościerzynie na przedstawienie teatralne pt.: "Piotruś Pan". Wspaniała gra aktorów wprowadziła małych widzów w niesamowity baśniowy świat. Głównym bohaterem spektaklu był tytułowy Piotruś Pan, chłopiec,… Czytaj dalej »
Dokarmiamy ptaki wtorek, 11 lutego, 2020 - Nasze przedszkolaki zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Wspólnie z nauczycielem wykonały kolby ze smalcu i ziaren, które zawiesiliśmy na drzewach w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dokarmiając ptaki… Czytaj dalej »
Jasełka wtorek, 24 grudnia, 2019 - Jak co roku rodzice przedszkolaków mogli obejrzeć świąteczne jasełka w wykonaniu swoich dzieci. Po występie dzieci obdarowały swoich rodziców słodkim upominkiem. Czytaj dalej »
Mikołaj poniedziałek, 23 grudnia, 2019 - Do naszego zawitał ten jedyny niepowtarzalny jegomość w czerwonym stroju. Święty Mikołaj nie zapomniał o naszych wychowankach i dla każdego miał świąteczny upominek. Czytaj dalej »
Ciasteczka świąteczne piątek, 20 grudnia, 2019 - W oczekiwaniu na Boże Narodzenie, wszystkie dzieci z naszego przedszkola przygotowywały świąteczne wypieki. Czytaj dalej »
Warsztaty świąteczne niedziela, 15 grudnia, 2019 - W oczekiwaniu na Boże Narodzenie dzieci wzięły udział w świątecznych warsztatach. Przy wsparciu wychowawców, zajęcia przeprowadziła pani Marta Rambowska. Dzieci wykonały choinki i renifery. Czytaj dalej »
Mikołajki piątek, 6 grudnia, 2019 - To ulubiony dzień wszystkich dzieci. Mikołajki w naszym przedszkolu miały wyjątkowy charakter. Nasi wychowankowie z radością przywitali świętego Mikołaja i jego elfy. Dziękujemy również pani sołtys, która dla każdego malucha miała słodki upominek. Czytaj dalej »
Pomoc dla Fundacji Burego Misia sobota, 30 listopada, 2019 - W dniu 30.11.2019 zostały przekazane środki czystości zebrane w naszym przedszkolu dla Fundacji Burego Misia. Dziękujemy za pomoc!   Czytaj dalej »
Andrzejki piątek, 29 listopada, 2019 - Zgodnie z wielowiekową tradycją obchodziliśmy Andrzejki. Jak nakazuje obyczaj, także nasi wychowankowie wywróżyli sobie przyszłość. Czytaj dalej »
Pyszne i zdrowe kanapki wtorek, 19 listopada, 2019 - 19 listopada „Biedronki” oraz „Słoneczka” przygotowywały pyszne i zdrowe kanapki. Po starannym umyciu rączek i założeniu fartuszków dzieci przystąpiły do pracy. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki… Czytaj dalej »
Od szewczyka do dziedzica niedziela, 17 listopada, 2019 - Ponownie gościliśmy w naszym przedszkolu teatr "Obieżyświat" z przedstawieniem "Od szewczyka do dziedzica". Czytaj dalej »
Urządzenia elektryczne niedziela, 17 listopada, 2019 - Na zajęciach rozmawialiśmy o elektryczności. Poznaliśmy podstawowe urządzenia elektryczne. Zorganizowano wystawę dawnych urządzeń elektrycznych. Dzieci zaprezentowały swoje urządzenia, które działają na prąd. Czytaj dalej »
Fundacja Burego Misia niedziela, 3 listopada, 2019 - Uczestniczymy w akcji zbiórki darów dla Fundacji Burego Misia. Czytaj dalej »
Pasowanie 2019 środa, 30 października, 2019 - Cóż to była za uroczystość. Nasi najmłodsi wychowankowie 30 października zostali pełnoprawnymi przedszkolakami. Pasowanie na przedszkolaka odbyło się w towarzystwie rodziców, którzy obejrzeli program artystyczny swoich pociech. Czytaj dalej »
Odwiedziny pielęgniarki wtorek, 22 października, 2019 - 22 października nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka - pani Ania. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznały ten trudny i ważny zawód. Zapoznały się też z podstawowymi akcesoriami i narzędziami potrzebnymi w tej profesji. Czytaj dalej »
Zabawy z ciastoliną piątek, 11 października, 2019 - W naszej sali pojawiła się kolorowa niespodzianka  - ciastolina. Dzieci z grup 4-latków i 5-latków ćwiczyły motorykę małą ugniatając, turlając, wałkując kolorową i pachnącą ciastolinę wykonaną z produktów spożywczych. To właśnie przez zabawę i nieskończoną ilość pomysłów dzieci uczą się kreatywnego… Czytaj dalej »
Ciasto owocowe niedziela, 6 października, 2019 - Ten tydzień minął nam na rozmowach o owocach. Na podsumowanie 3- i 6-latki na wspólnych zajęciach zrobiły ciasto, w którym jednym ze składników były właśnie owoce. Czytaj dalej »
Doktor i jego zwierzęta niedziela, 6 października, 2019 - Byliśmy w Kościerzynie na przedstawieniu w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji. Czytaj dalej »
Spektakl „Krokodyle łzy” niedziela, 6 października, 2019 - Nasze przedszkole ponownie odwiedził teatr "Obieżyświat". Tym razem dzieci obejrzały spektakl, w którym zapoznały się z zawodem dentysty. Przekonały się, jak ważna jest higiena jamy ustnej. Czytaj dalej »
W poszukiwaniu jesieni wtorek, 24 września, 2019 - W tym tygodniu przedszkolaki szukali jesieni. Korzystając z ostatnich ciepłych dni chętnie spędziliśmy czas na dworze. Zebraliśmy wiele ciekawych skarbów jesieni: kolorowe liście, kasztany, jarzębinę. Czytaj dalej »
Dzień Przedszkolaka wtorek, 24 września, 2019 - Jak co roku obchodziliśmy najważniejsze święto naszych wychowanków - Dzień Przedszkolaka. Były wspólne gry i zabawy, malowanie kredą i farbami. Nie zabrakło słodkości. Wspólnie zasadziliśmy cebulki kwiatów. Czytaj dalej »
Malowanie na folii piątek, 6 września, 2019 - W piątkowy poranek grupy 4-latków oraz 5-latków brały udział w niezwykłych zajęciach plastycznych. Dzieci malowały na folii stretch. Dodatkową atrakcją było to, że zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu. Dzieci mogły eksperymentować z kolorami. Była to także okazja do plastycznej inwencji… Czytaj dalej »
Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu. środa, 19 czerwca, 2019 - Udanych wakacji ! Czytaj dalej »
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w grupie „0” środa, 19 czerwca, 2019 - Najstarszym przedszkolakom życzymy sukcesów w szkole. Czytaj dalej »
Zagroda Kaszubska w Lipuszu czwartek, 30 maja, 2019 - W czwartek 30 maja grupy 3 i 4 - latków wybrały się na wycieczkę do Zagrody Kaszubskiej w Lipuszu. Dzieci wspólnie z Panią Marią Bober przygotowywały ciasto, z którego powstały przepyszne, swojskie chleby, które dzieci zabrały ze sobą do domu.… Czytaj dalej »
Przedszkolny Dzień Rodziny sobota, 25 maja, 2019 - W przedszkolu „Niezapominajka” 25 maja obchodziliśmy „Dzień Rodziny”. Nasze przedszkolaki przygotowały występ dla swoich ukochanych rodziców. Śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Po przedstawieniu dzieci wraz z rodzicami wspólnie świętowali w ogrodzie przedszkolnym, gdzie czekał na wszystkich grill z kiełbaskami, bar… Czytaj dalej »
Warsztaty z muzyki etnicznej piątek, 17 maja, 2019 - W piątek 17 maja odbyły się warsztaty z muzyki etnicznej. Nasze przedszkolaki miały okazję poznać różne instrumenty muzyczne, które pochodzą z odległych stron świata. Z zaciekawieniem słuchały brzmienia m.in. konga, djemby, kalimby oraz rury deszczu. Jednak najwiecej radości dzieciom dała… Czytaj dalej »
„Zielone lekcje” środa, 15 maja, 2019 - 15 maja odbyła się w naszym przedszkolu żywa lekcja przyrody, podczas której dzieci miały okazje zobaczyć na żywo m.in.sowę, jastrzębia oraz sokoła. Ptaki latały nad naszymi głowami, można było je również pogłaskać. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat budowy… Czytaj dalej »
Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku piątek, 10 maja, 2019 - 10.05.2019 roku, dwie najstarsze grupy wybrały się do Sea Parku, aby przebyć oceaniczną przygodę. Jednym z ciekawszych momentów był pokaz akrobatyczny fok uchatek. Podczas wycieczki pogoda i dobry humor dopisywał. Czytaj dalej »
Straż pożarna wtorek, 7 maja, 2019 - Z okazji święta Strażaka 7 maja gościliśmy na terenie naszego przedszkola panów strażaków którzy przyjechali bojowym wozem. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie samochodu, mogły wejść do środka a nawet lać wodę z prawdziwego węża pożarniczego. Czytaj dalej »
Zajączek poniedziałek, 29 kwietnia, 2019 - Tuż przed świętami wszystkie przedszkolaki wyszły do ogrodu przedszkolnego w poszukiwaniu koszyczków z niespodzianką od zajączka wielkanocnego. Poszukiwania swoich koszyków sprawiło dzieciom wiele radości. Czytaj dalej »
Dzień Biblioteki piątek, 26 kwietnia, 2019 - Dnia 26 kwietnia grupy 3 i 4 - latków wybrały się do Biblioteki szkolnej. Czytaj dalej »
„Cygańskie tajemnice” czwartek, 25 kwietnia, 2019 - Dnia 25 kwietnia odwiedził nas Teatr Obieżyświat ze swoim najnowszym występem. Tym razem poruszany został problem komputerów, gier i telefonów komórkowych. Aktorzy pokazali dzieciom, że zabawy z innymi są o wiele ciekawsze, a przede wszystkim są o wiele cenniejsze niż… Czytaj dalej »
Wyniki konkursu „Witaj wiosno” piątek, 19 kwietnia, 2019 - Członkowie komisji jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie prace były wykonane na bardzo wysokim poziomie, zachwycały kolorystyką, różnorodnością technik i pomysłowością. Prace dzieci oceniane były w czterech kategoriach wiekowych: 3- latki, 4-latki, 5-latki i 6-latki. Komisja konkursowa oceniała pomysł, samodzielność wykonania pracy… Czytaj dalej »
Warsztaty wielkanocne piątek, 19 kwietnia, 2019 - W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty rękodzielnicze w których uczestniczyły wszystkie przedszkolaki. Każda grupa wykonała inną ozdobę wielkanocną - wśród nich nie zabrakło zajączków czy kurek. Czytaj dalej »
Tajemnice wulkanów środa, 17 kwietnia, 2019 - Tym razem przedszkolaki zgłębiały tajemnice wulkanów. Okazało się, że wulkany to góry, z których czasem wybucha popiół, gaz i gorąca lawa. Dzieci dowiedziały się, że istnieją wulkany wygasłe, drzemiące i czynne. Z ogromnym zaangażowaniem wzięły udział w eksperymencie ukazującym wybuch… Czytaj dalej »
W zdrowym ciele zdrowy duch wtorek, 16 kwietnia, 2019 - W zdrowym ciele zdrowy duch - wie o tych każdy przedszkolak. Zdrowe, smaczne i kolorowe śniadanie wykonane z własnego szczypiorku przez dzieci i panie z grupy maluchów. Czytaj dalej »
Z życia codzinnego wtorek, 16 kwietnia, 2019 - W przedszkolu nigdy nie ma nudy Czytaj dalej »
Wiosna środa, 10 kwietnia, 2019 - Wiosna to czas, kiedy szykujemy nasze ogródki przed zasiewem różnych roślin, kwiatów, warzyw. My w przedszkolu również przygotowaliśmy się. Grupy 3 i 4 latków zasadziły cebulkę oraz rzodkiewkę. Teraz będziemy zbać o nasze roślinki i poczekamy na piękny szczypiorek, żeby… Czytaj dalej »
Jak Rumcajs uratował Cypiska? wtorek, 9 kwietnia, 2019 - Twórcy Narodowego Teatru Edukacji wraz z Rumcajsem zabrali dzieci z naszego przedszkola na ekscytującą wycieczkę w głąb Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska. Przedstawienie, które mogliśmy obejrzeć zawierało nie tylko wspaniały humor, barwne, baśniowe postacie, ale przede wszystkim… Czytaj dalej »
Konkurs wtorek, 9 kwietnia, 2019 - W naszym przedszkolu odbywa się konkurs plstyczny pod tytułem: "Witaj Wiosno". W konkursie biorą udział wszystkie dzieci z przedszkola. Prace konkursowe dzieci wykonują w swoich grupach. Czytaj dalej »
Urodzinki :) poniedziałek, 8 kwietnia, 2019 - Potrafimy razem się bawić, grać oraz wspólnie świętować nasze urodzinki. Czytaj dalej »
Sandwich na szybko czwartek, 28 marca, 2019 - W ramach zajęć uczniowie zerówki samodzielnie przygotowywali sandwiche. Te ekspresowe kanapki smakowały wybornie. Czytaj dalej »
Dzień Gofra poniedziałek, 25 marca, 2019 - Dnia 25 marca ochodziliśmy Dzień Gofra. Przedszkolaki ze smakiem skosztowały gofrów z owocami, sosem truskawkowym oraz bitą śmietaną. To był smaczny dzień mniamm. Czytaj dalej »
„Czytanie na dywanie” poniedziałek, 25 marca, 2019 - W tym miesiącu gościliśmy jedną z naszym mam, która przyszła do przedszkola czytać piękne bajki w ramach kontynuacji akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Dziękujemy Pani Oli Łangowskiej. Czytaj dalej »
Światowy Dzień Wody piątek, 22 marca, 2019 - Niezwykle jest ważne, aby dzieci wiedziały jak bardzo cenna jest woda. Dlatego właśnie 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tm dniu odpowiedzieliśmy sobie na bardzo ważne pytania: Kto potrzebuje wody? Po co nam woda? Skąd się ona bierze? Ile… Czytaj dalej »
„Pierwszy Dzień Wiosny” czwartek, 21 marca, 2019 - Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. W kolorowym pochodzie szły dzieci trzymając w dłoni barwne kwiaty.  Czytaj dalej »
Dzień kobiet piątek, 8 marca, 2019 - Najstarsi chłopcy pamiętali o swoich koleżankach i w Dniu Kobiet. Nasi mali mężczyźni wręczyli dziewczynkom pamiątkowe medale. Czytaj dalej »
Świętujemy Dzień Pizzy piątek, 8 lutego, 2019 - Któż z nas nie lubi pizzy? Z okazji Światowego Dnia tego włoskiego przysmaku 8 lutego grupy 5- i 6-latków przygotowały własne wersje pizzy. Były smaczne. Czytaj dalej »
Bal karnawałowy czwartek, 7 lutego, 2019 - Dnia 7 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Na balu spotkać można było wróżki, królewny, motylki, pirata, policjantów, strażaków, Spidermana, Batmana… Czytaj dalej »
„Piękna i Bestia” wtorek, 5 lutego, 2019 - Dnia 5 lutego wszystkie dzieci z przedszkola wybrały się na przedstawienie pt.: "Piękna i Bestia" w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich "Sąsiadki Aparatki" oraz młodzieży szkolnej. Dziękujemy za zaproszenie. Czytaj dalej »
Tydzień z książką wtorek, 5 lutego, 2019 - W ciągu całego tygodnia maluszki nabywały różne wiadomości i umiejętności związane z książką. Dowiedziały się, iż należy szanować książki, ponieważ są one naszymi przyjaciółmi, wprowadzają nas w świat fantazji, rozwijają naszą wyobraźnię. Czytaj dalej »
Karmniczek wtorek, 5 lutego, 2019 - Maluszki postanowiły zrobić małe karmniczki dla ptaszków zimujących na naszym terenie. Czytaj dalej »
Przedstawienie poniedziałek, 4 lutego, 2019 - Dnia 4 lutego przedszkolaki wybrały się do kina Remus w Kościerzynie na spektakl pt.: "Maja". Występ został przygotowany przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Widzami były grupy cztero, pięcio oraz sześciolatków. Czytaj dalej »
Święto Babci i Dziadka środa, 23 stycznia, 2019 - W dniach 22 - 23 stycznia w naszym przedszkolu gościliśmy naszych kochanych dziadków i babcie. Dzieci miały okazję zaprozentować dotychczas zobyte umiejętności za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Czytaj dalej »
Na spektaklu wtorek, 22 stycznia, 2019 - We wtorek 22 stycznia 2019 roku w kościerskim kinie "Remus" 5- i 6-latki uczestniczyły w spektaklu o polskich miastach w baśni i legendzie. Przedstawienie przygotował Teatr Współczesny w Krakowie.  Spektakl przybliżył dzieciom wiedzę na temat największych miast w Polsce. To była… Czytaj dalej »
Spotkanie ze św. Mikołajem piątek, 18 stycznia, 2019 - W piątek 18 stycznia 2019 roku najstarsza grupa z przedszkola pojechała do Dobrogoszcza, aby spotkać się ze św. Mikołajem. Spotkaniu towarzyszyły zabawy prowadzone przez animatorki. Dzieci z radością uczestniczyły w prowadzonych konkursach. Na zakończenie spotkania św. Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Czytaj dalej »
Sala zabaw czwartek, 17 stycznia, 2019 - W każdy czwartek grupy 3 i 4 - latków wychodzą do szkoły, aby aktywnie spędzić czas w sali zabaw. Taka forma spędzania czasu sprawia przedszkolakom wiele radości. Czytaj dalej »
JASEŁKA środa, 19 grudnia, 2018 - W dniach 18-19 grudnia odbyły się Jasełka w wykonaniu dzieci z grup starszych i młodszych. Przedszkolaki dumnie występowały przed Rodzicami i Dyrekcją. A po występie artystycznym wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Czytaj dalej »
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT poniedziałek, 17 grudnia, 2018 - Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodznia, a w naszym przedszkolu dzieci szykują kolorowe ozdoby na choinkę, pieką aromatyczne pierniczki, przygotowują dekoracje z masy solnej, a także kosztują świąteczną herbatę. Czytaj dalej »
MIKOŁAJ czwartek, 6 grudnia, 2018 - Dnia 6 grudnia do naszego Przedszkola przybył z dalekiej Laponi Święty Mikołaj, który obdarował dzieci dobrym humorem oraz upominkami. Dzieci w zamian zaśpiewały Mikołajowi świąteczne piosenki oraz poznane wierszyki. Czytaj dalej »
Dziadek do orzechów i cztery królestwa środa, 5 grudnia, 2018 - Dnia 5 grudnia wszystkie dzieci z naszego Przedszkola wybrały się do Kina Remus w Kościerzynie na film pt.: "Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Czytaj dalej »
Prezentowy zawrót głowy poniedziałek, 3 grudnia, 2018 - 3 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Obieżyświat ze świątecznym przedstawieniem pt. „Prezentowy zawrót głowy". Dziś dowiedzieliśmy się, że w czasie Świąt najważniejsze jest wspólne przebywanie z rodziną i bliskimi. Czytaj dalej »
ANDRZEJKI piątek, 30 listopada, 2018 - W miniony piątek 30 listopada wszystkie dzieci z naszego Przedszkola brały udział w zabawie andrzejkowej. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta oraz poznały jego genezdę. Oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań dzieci… Czytaj dalej »
WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ poniedziałek, 26 listopada, 2018 - Nasze przedszkolaki wybrały się z wizytą do straży pożarnej. Dzieci oglądały stroje strażaków, sprzęt, wóz i jego wyposażenie oraz miały możliwość przymierzenia kasku strażackiego. Wóz strażacki zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Śmiechu i zabawy było co niemiara.  Czytaj dalej »
Dzień Pluszowego Misia piątek, 23 listopada, 2018 - W dniu 23 listopada Przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji… Czytaj dalej »
Efekty akcji „Polak z sercem” piątek, 23 listopada, 2018 - W piątek zakończyliśmy zbiórkę darów w ramach akcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Polak z sercem”, do której włączyła się nasza szkoła i przedszkole. Zebrane produkty zostały przekazane do parafii i powędrują wraz z innymi do Polaków zamieszkałych za naszą wschodnią granicą:… Czytaj dalej »
SPOTKANIE Z WETERYNARZEM niedziela, 18 listopada, 2018 - Dnia 18 listopada odwiedziła nasze przedszkole Pani Weterynarz. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Czytaj dalej »
„Polak z sercem” czwartek, 15 listopada, 2018 - Przedszkole włącza się w akcję Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Polak z sercem”. Odbiorcami są polskie dzieci i młodzież z Ukrainy i Białorusi. Przystępujemy do zbiórki artykułów higienicznych, środków czystości oraz artykułów spożywczych z długim terminem ważności, takich jak: mydła, proszki do… Czytaj dalej »
Kosmos blisko nas środa, 14 listopada, 2018 - Dzieci z zerówki sięgnęły kosmosu. Co prawda tylko na chwilę, to jednak zobaczyły trochę Wszechświata. Poznały planety, gwiazdy i inne elementy kosmosu. Lucyna Wójcik Czytaj dalej »
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI piątek, 9 listopada, 2018 - W naszym przedszkolu włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” 9 listopada o godzinie 11.11. Wszystkie dzieci w tym dniu były odświętnie ubrane. Czytaj dalej »
Spektakl pt: „Detektyw Pozytywka” środa, 7 listopada, 2018 - Dnia 07.11.2018 roku dzieci z naszego przedszkola pojechały do kina Remus w Kościerzynie na przedstawienie pt: „Detektyw Pozytywka” w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedstawienie urozmaicone było piosenkami w zabawny i nieskomplikowany sposób, uczyło analizowania prostych zjawisk przyrody i otaczającego… Czytaj dalej »
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA czwartek, 25 października, 2018 - Dnia 25 października odbyło się Wielkie Święto dla najmłodszych milusińskich z naszego przedszkola - Pasowanie na Przedszkolaka. Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały dotychczas zdobyte umiejętności, dzielnie śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, a także zatańczyły. Po występie artystycznym zebrani goście, Dyrekcja oraz Rodzice zostali… Czytaj dalej »
Cała Polska Czyta Dzieciom piątek, 19 października, 2018 - Dnia 19 października rozpoczęliśmy cykl spotkań "Cała Polska Czyta Dzieciom". Tego dnia odwiedziła nas Pani Daniela Okrój, aby czytać dzieciom najpiękniejsze bajki i opowiadania. To piękna akcja, promująca codzienne czytanie literatury dzieciom. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za włączenie się w tę… Czytaj dalej »
Brzechwolandia poniedziałek, 15 października, 2018 - Dnia 15 października dzieci z naszego przedszkola wybrały się na spektakl pt.: "Brzechwolandia" wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji. Sztuka pozwala przenieść się we wspaniały, kolorowy świat przepełniony radością. To opowieść dzięki której każdy widz poznaje najwspanialsze dzieła polskiego poety. Czytaj dalej »
Wizyta w gabinecie lekarskim czwartek, 11 października, 2018 - 11 października Przedszkolaki odwiedziły gabinet lakarski. Pani Pielęgniarka oprowadziła nas po Ośrodku Zdrowia i pokazała różne przyrządy lekarskie, a wśród nich stetoskop, ciśnieniomierz, otoskop. Każde dziecko otrzymało naklejkę "dzielnego pacjenta". Czytaj dalej »
Święto Drzewa środa, 10 października, 2018 - Co roku 10 października obchodzimy Święto Drzewa. W tym dniu odwiedził nas Pan Leśnik z którym rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy dbać o drzewa rosnące w najbliższym otoczeniu i co dają nam w zamian.    Czytaj dalej »
„Jesienny spacer do parku” środa, 10 października, 2018 - Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona przedszkolaków do spaceru do parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały… Czytaj dalej »
Zwiedzanie wtorek, 9 października, 2018 - Najmłodsze grupy dnia 9 października, wybrały się do Szkoły. Tam odwiedziły gabinaty Dyrekcji, sekretariat, kuchnię, salę gimnastyczną oraz salę zabaw. Czytaj dalej »
„Kabaret na jednej nodze” w wykonaniu Grupy „T” z Torunia piątek, 5 października, 2018 - Dnia 5 października Grupa „T” z Torunia zabrała wszystkie przedszkolaki w baśniową podróż, aby przypomnieć dzieciom kilka bardzo ważnych zasad. „Kabaret na jednej nodze” to opowieść, która w zabawny sposób mówi o tym, że nie wolno ufać nieznajomym oraz o… Czytaj dalej »
Spacer czwartek, 4 października, 2018 - 4 października Przedszkolaki wybrały się na spacer. Piękna pogoda pozwoliła na zbieranie darów jesieni jakie znaleźliśmy w parku. Czytaj dalej »
GRAMY W SZACHY środa, 3 października, 2018 - Jak co roku we wrześniu zerówka rozpoczęła naukę gry w szachy w szkolnej bibliotece. Szachy to królewska gra, która dostarcza rozrywki, rozwija wyobraźnię, uczy logicznego myślenia i przewidywania, trenuje pamięć, spostrzegawczość i cierpliwość. Przedszkolaki są bardzo zainteresowane i z niecierpliwością… Czytaj dalej »
Wizyta Pana Policjanta środa, 3 października, 2018 - Dnia 3 października do naszego przedszkola zawitał Pan Policjant. Przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się policjant, poznały jego strój, a starsze grupy mogły zobaczyć jak wygląda prawdziwy radiowóz. Pan Policjant przypomniał zasady bezpieczeństwa na drodze, a każde dziecko otrzymało na… Czytaj dalej »
Obchody Dnia Pieczonego Ziemniaka oraz powitanie Jesieni poniedziałek, 1 października, 2018 - Dnia 1 października obchodziliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka oraz świętowaliśmy nadejście Jesieni. Dzieci dowiedziały się jak nazywane są ziemniaki w różnych zakątkach Polski. Brały również udział w zabawach sportowych z udziałem ziemniaków. A wreszcie przedszkolaki miały okazję skosztować pieczonych i smażonych… Czytaj dalej »
Dzień Przeszkolaka czwartek, 20 września, 2018 - Dnia 20 września wszystkie dzieci z naszego przedszkola obchodziły "Święto Przedszkolaka". W tym dniu nie brakowało dobrej pogody i humoru. Każdy przedszkolak otrzymał odznakę z okazji swojego święta. Przygotowane zostały atrakcje dla dzieci, takie jak zabawy z chustą animacyjną klanza,… Czytaj dalej »
Teatr Obieżyświat poniedziałek, 10 września, 2018 - W ubiegły piątek w naszym przedszkolu gościliśmy wędrowny Teatr Obieżyświat z przedstawieniem "Czarek w świecie bajek". Wszystkie przedszkolaki z ciekawością wysłuchały i obejrzały spektakl, który zabrał dzieci w magiczną podróż po znanych nam bajkach takich jak "Czerwony Kapturek" czy baśni… Czytaj dalej »
Zabawy na świeżym powietrzu poniedziałek, 10 września, 2018 - Wrześniowa pogoda dopisuje przedszkolakom, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Grupa „Kropeczki” często wychodzi na plac zabaw, ponieważ jest on ulubionym miejscem naszych Maluchów. Zabawy pod gołym niebem przy piaskownicy, huśtawkach czy zjeżdżalni sprzyjają nie tylko dobrej zabawie, ale… Czytaj dalej »
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w przedszkolu „Niezapominajka” środa, 5 września, 2018 - Po udanych wakacjach uśmiechnięte przedszkolaki powróciły do swojego kolorowego przedszkola, aby powitać nowy rok szkolny. Nie brakowało również dzieci, które po raz pierwszy dumnie przekroczyły próg przedszkola, aby wspólnie się uczyć, bawić oraz poznać nowych kolegów i koleżanki. Jak co… Czytaj dalej »
Wycieczka do Garczyna wtorek, 19 czerwca, 2018 - 19.06.2018 r. dzieci z grup 3-4 latków wybrały się na wycieczkę do Garczyna na farmę strusi afrykańskich. Czytaj dalej »
Dmuchańce poniedziałek, 11 czerwca, 2018 - W poniedziałek 11 czerwca na naszym placu przedszkolnym stanęły wielkie dmuchańce do wspinaczki, zjeżdżania i skakania. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły. Czytaj dalej »
Wycieczka do Tajnej Pirackiej Bazy poniedziałek, 28 maja, 2018 - 28 maja dwie najstarsze grupy wybrały się do Grąbkowa do Tajnej Pirackiej Bazy, aby uczestniczyć w zabawach i animacjach programu pt. „Piotruś Pan i Dzwoneczek”. Podróż do Nibylandii zaczęła się gdy Piotruś Pan nauczył wszystkich latać, strzelać z łuku i… Czytaj dalej »
Rodzinny piknik w Wielkim Klinczu sobota, 26 maja, 2018 - W sobotę 26 maja w Wielkim Klinczu odbyła się impreza integracyjna „Dzień Rodziny z Przedszkolem „Niezapominajka”. Na przedszkolnym placu zabaw, przy pięknej pogodzie spotkały się rodziny z dziećmi, aby w radosnej atmosferze świętować Dzień Matki i zbliżający się Dzień Dziecka. Nie… Czytaj dalej »
Przygody Koziołka Matołka środa, 23 maja, 2018 - Dnia 23.05.2018 r. dzieci z naszego przedszkola pojechały do Kina Remus w Kościerzynie na przedstawienie pt: „Przygody Koziołka Matołka" . Spektakl przedstawił dzieciom niezwykły świat pokazując jego różnorodność i piękno. Wyruszając razem z sympatycznym, niezdarnym i dobrotliwie naiwnym Koziołkiem dzieci… Czytaj dalej »
OPOWIEŚCI Z LODOWEJ KRAINY środa, 9 maja, 2018 - Dnia 09.05.2018 r. dzieci z naszego przedszkola pojechały do kina Remus w Kościerzynie na przedstawienie pt: „OPOWIEŚCI Z LODOWEJ KRAINY” w Wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Ta muzyczna opowieść z pięknymi piosenkami i wspaniałymi efektami świetlnymi wprowadziła przedszkolaków w baśniowy… Czytaj dalej »
„Wielkanoc tuż tuż …” środa, 28 marca, 2018 - W dwa marcowe dni odbyły się zajęcia prowadzone przez pracowników Akademii Twórczego Rozwoju Bystrzak. Tematyka zajęć związana była z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy. Czytaj dalej »
Pierwszy Dzień Wiosny środa, 21 marca, 2018 - W środę 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Nasze przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku oraz wykonały prace plastyczne nawiązujące do… Czytaj dalej »
Warsztaty z muzyki etnicznej piątek, 23 lutego, 2018 - W piątek 23.02.2018r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z muzyki etnicznej. Podczas warsztatów dzieci mogły poznać budowę, nazwę i usłyszeć brzmienie nieznanych im dotąd instrumentów. Niezwykłym doświadczeniem była samodzielna gra na tychże instrumentach. Czytaj dalej »
Spektakl „Plastusiowy pamiętnik” czwartek, 15 lutego, 2018 - 15.02.2018r. nasze przedszkolaki udały się  na przedstawienie do „Kina Remus” w Kościerzynie na przedstawienie pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Spektakl okazał się niezmiernie interesujący i wartościowy pod względem wychowawczym. Dzieci były wręcz oczarowane opowieściami plastelinowego ludzika. Przepiękna dekoracja i wspaniała gra aktorów… Czytaj dalej »
Walentynki w przedszkolu środa, 14 lutego, 2018 - 14. lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Walentynki" z tej okazji upiekliśmy gofry w kształcie serduszka , które zjedliśmy ze smakiem. Zapoznaliśmy się również z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych. Czytaj dalej »
Bal przebierańców wtorek, 13 lutego, 2018 - 13.02.2018r. w naszym przedszkolu bawiliśmy się podczas karnawałowego balu przebierańców. Tego dnia w grupach zagościły rożne postacie, w które wcieliły się dzieci. Przedszkolaki w radosnym nastroju bawiły się przy muzyce. Wszyscy chętnie brali udział w zabawach i konkursach. Czas w… Czytaj dalej »
Zabawy na śniegu czwartek, 25 stycznia, 2018 - Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy w ramach zajęć sportowych pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu rzucając śnieżkami do siebie,celując do drzewa,… Czytaj dalej »
DZIEŃ BABCI I DZIADKA środa, 24 stycznia, 2018 -   W Wielkim Klinczu w „Niezapominajce” uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka jest tradycją na stale wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 18 stycznia w pięknie… Czytaj dalej »
Świąteczne przedstawienie środa, 20 grudnia, 2017 - Dnia 20. 12. 2017 r. przedszkolaki udały się do szkoły na świąteczne przedstawienie. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie w języku angielskim. Na zakończenie Święty Mikołaj poczęstował wszystkich cukierkami. Czytaj dalej »
Jasełka w przedszkolu poniedziałek, 18 grudnia, 2017 - W dniu 18.12.2017 r. w przedszkolu odbyły się jasełka. Na przedstawienie zaproszono rodziców występujących przedszkolaków. Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami, wychowawczyniami oraz panem dyrektorem zaśpiewały wspólną kolędę. Po występach rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni na poczęstunek. Czytaj dalej »
Mikołajki w przedszkolu środa, 6 grudnia, 2017 - W naszym przedszkolu obchodziliśmy MIKOŁAJKI. Z tej okazji 5 grudnia pojechaliśmy do kina na bajkę pt. „Pierwsza gwiazdka”. 6 grudnia dzieci odwiedził Święty Mikołaj, który obdarował je prezentami. Czytaj dalej »
Andrzejki czwartek, 30 listopada, 2017 - Dnia 30.11.2017r. w naszym przedszkolu odbyło się andrzejkowe lanie wosku. Czytaj dalej »
„DRZEWO DOMEM ZWIERZĄT” środa, 29 listopada, 2017 - W naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „DRZEWO DOMEM ZWIERZĄT”. Wpłynęło wiele ciekawych i pomysłowych prac. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Spośród wszystkich uczestników zostali wyłonieni zwycięzcy. I miejsce zajęła Marta Okrój, II miejsce Katarzyna Zarach , III miejsce Igor… Czytaj dalej »
Teatr „Obieżyświat” wtorek, 28 listopada, 2017 - 28.11.2017r. kolejny raz odwiedził nas teatr „Obieżyświat”. Tym razem obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Nikola co chciała być jak Mikołaj”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały występ. Tematyka przedstawienia nawiązywał a do nadchodzących świąt. Aktorzy ukazali, jak ważna jest umiejętność dzielenia się z innymi. Czytaj dalej »
Akademia Twórczego Rozwoju-Bystrzak poniedziałek, 27 listopada, 2017 - W poniedziałek 27.11.2017r. dzieci 4 i 5- letnie odwiedziły panie z Akademii Twórczego Rozwoju- Bystrzak. W ramach zajęć przedszkolaki wykonały ozdoby świąteczne. Wszystkie dzieci z chęcią i ogromnym zaangażowaniem wykonywały swoje prace. Zajęcia sprawiły wszystkim dużo frajdy. Czytaj dalej »
Światowy Dzień Pluszowego Misia piątek, 24 listopada, 2017 - Dnia 24.11.2017r. w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym misiem. Przedszkolaki poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach. Dzieci obejrzały również bajkę o „Kubusiu… Czytaj dalej »
Gramy w szachy poniedziałek, 13 listopada, 2017 - Najstarsza grupa przedszkolaków rozpoczęła naukę gry w szachy w szkolnej bibliotece. Szachy to gra, która stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy, kształci wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć, uwagę, koncentrację, a przede wszystkim inicjuje sytuacje wymagające abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Nasze przedszkolaki są… Czytaj dalej »
Narodowe Święto Niepodległości sobota, 11 listopada, 2017 - W związku z nadchodzącym Narodowym Świętem Niepodległości dzieci przedszkolne uczestniczyły w zajęciach związanych z tym dniem. Na podsumowanie dnia przedszkolaki wykonały  prace plastyczne związane z tematyka 11. Listopada. Czytaj dalej »
Zajęcia dodatkowe poniedziałek, 6 listopada, 2017 - W naszym przedszkolu, aby uatrakcyjnić pobyt dzieci odbywają się bezpłatne zajęcia dodatkowe z rytmiki, religii, j. angielskiego i gimnastyki korekcyjnej. Czytaj dalej »
Obchody Światowego Dnia Makaronu środa, 25 października, 2017 - 25.10.2017r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Makaronu. W związku z tym dniem dzieci przygotowały prace plastyczne na ten temat. Na zakończenie nastąpiła degustacja makaronu w różnych postaciach. Czytaj dalej »
Dobre przedszkole piątek, 20 października, 2017 - W roku szkolnym 2017/2018 w ramach projektu ,, Dobre przedszkole" odbywa się terapia logopedyczna, zajęcia korekcyjno - kompensacyjne, sportowe i spotkania mające na celu wzmacnianie odporności emocjonalnej dzieci - ,, Przyjaciele Zippiego" Czytaj dalej »
Pasowanie na przedszkolaka środa, 18 października, 2017 - 18.10.2017 roku odbyła się pierwsza, wielka uroczystość dzieci 3- letnich. Dzieci przy dźwiękach akordeonu przedstawiły program artystyczny, a potem zostały pasowane przez Pana Dyrektora na prawdziwego przedszkolaka. Czytaj dalej »
Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka czwartek, 12 października, 2017 - Dnia 12.10.2017 r. dzieci z przedszkola „Niezapominajka” pojechały do kina REMUS w Kościerzynie na przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. "Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka". Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim. Barwne… Czytaj dalej »
PRZEDSZKOLAKI SADZĄ CEBULKI TULIPANA czwartek, 12 października, 2017 - To był ostatni moment na posadzenie cebulek tulipanów w naszym przedszkolnym ogrodzie. Pogoda dosyć sprzyjała pracy, więc dzieci z grupy „O” z zaangażowaniem przystąpiły do działania. Każdy chciał posadzić swoją własną cebulkę, aby wiosną, kiedy już tulipany zakwitną cieszyć się… Czytaj dalej »
Placuszki z owocami wtorek, 10 października, 2017 - Dnia 07.10.2017 r. Podsumowując cykl zajęć na temat owoców, dzieci przybrały role kucharzy i piekły placuszki z owocami. Czytaj dalej »
Spotkanie z leśnikiem wtorek, 10 października, 2017 - Dnia 10.10.2017r. w związku z obchodami „Dnia Drzewa” nasze przedszkole odwiedziła pani leśnik Katarzyna Stefańska, która opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dzieci poznały zasady prawidłowego zachowania się w lesie. Zajęcia były bardzo ciekawe,… Czytaj dalej »
Sałatka owocowa sobota, 7 października, 2017 - W związku cyklem zajęć na temat owoców dnia 07.10.2017 r. dzieci zrobiły sałatkę owocową.        Czytaj dalej »
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka środa, 20 września, 2017 - 20.09.2017r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zorganizowane zostały gry i zabawy. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie i grach zespołowych przy akompaniamencie akordeonu. Następnie przeszły pochodem do szkoły, gdzie zostały przywitane przez Pana dyrektora Wojciecha Drzewińskiego.… Czytaj dalej »
Baśń o głupim Maciusiu poniedziałek, 18 września, 2017 - Dnia 18.09.2017r. nasze przedszkole odwiedził „Teatr Obieżyświat”. Jest to teatr objazdowy, który przemierza świat występując w przedszkolach, szkołach i innych miejscach.  Aktorzy chcą, by dzieci poznały historie o dużej wartości edukacyjnej. W naszym przedszkolu przedstawiona została sztuka pt. „Baśń o… Czytaj dalej »
Spotkanie z rodzicami sobota, 2 września, 2017 - Dyrekcja Zespołu Kształcenia zaprasza na spotkanie ogólne z rodzicami we wtorek (05-09-2017) godzina 14:00. Czytaj dalej »
ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2016/2017 niedziela, 2 lipca, 2017 - ZAKOŃCZENIE ZERÓWKI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017   ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2016/2017   Czytaj dalej »
ZOO w Oliwie środa, 14 czerwca, 2017 - 14.06.2017 roku nasze 3 i 4 latki odwiedziły ZOO w Oliwie. Przemierzając alejki ogrodu ciuchcią oglądały zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. W drodze powrotnej dzieci z… Czytaj dalej »
WYCIECZKA DO SEA PARKU W SARBSKU poniedziałek, 5 czerwca, 2017 - 5 czerwca 2017r. grupa 5 i 6 latków wybrała się na wycieczkę autokarową do Parku Rekreacyjno-Edukacyjnego Sea Parku w Sarbsku koło Łeby.  Na początku odwiedziliśmy fokarium z uchatkami kalifornijskimi, które jest niewątpliwie największą atrakcją całego kompleksu. Z bliska mogliśmy oglądać… Czytaj dalej »
Dzień Dziecka czwartek, 1 czerwca, 2017 - Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. W naszym przedszkolu został zorganizowany Dzień Dziecka „Wesoło i zdrowo, bo na sportowo”. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zawodach sportowych na placu przedszkolnym. Kolejnym punktem programu było malowanie kolorową kredą pt. „Kraina… Czytaj dalej »
DZIEŃ MATKI środa, 31 maja, 2017 - Coroczne święto z okazji Dnia Mamy miało miejsce w środę 31 maja. Uroczystość ta rozpoczęła się krótkim programem artystycznym, który wywołał łzę w oku niejednej Matki. Kolejnym punktem tego dnia były warsztaty pt. „Mama i ja”. Dzieci wraz z mamami… Czytaj dalej »
KAROLCIA poniedziałek, 29 maja, 2017 - W poniedziałek 29 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na przedstawienie teatralne pt. „Karolcia”. Spektakl wystawiony był w kinie Remus w Kościerzynie. Tytułowa bohaterka to zwyczajna dziewczynka, która po przeprowadzce do nowego domu w szparze podłogi znajduje niebieski… Czytaj dalej »
STRAŻ POŻARNA piątek, 19 maja, 2017 - Nasze przedszkole 19 maja odwiedzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Klinczu. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały ich opowiadań o ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Wielką frajdę sprawiło przedszkolakom to, że mogły obejrzeć wóz strażacki, pokaz lania wody, przymierzyć hełm i… Czytaj dalej »
DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI poniedziałek, 15 maja, 2017 - Już po raz drugi nasze przedszkole obchodziło 15 maja Święto Polskiej Niezapominajki – a jednocześnie imieniny naszego przedszkola. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wesołych zabawach na placu przedszkolnym. Czytaj dalej »
WIZYTA W PRZYCHODNI LEKARSKIEJ piątek, 12 maja, 2017 - 12 maja wybraliśmy się do Przychodni Lekarskiej w Wielkim Klinczu w ramach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki. Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom jak ważny i odpowiedzialny zawód wykonuje. Podczas spotkania pokazała dzieciom niezbędne w jej zawodzie atrybuty, opowiedziała o zasadach zdrowego odżywiania, o… Czytaj dalej »
„Magiczna Książka” czwartek, 11 maja, 2017 - Dnia 11.05.2017 w Naszym Przedszkolu obyło się przedstawienie pt. "Magiczna Książka". Czytaj dalej »
Zapisy uczniów na język kaszubski poniedziałek, 1 maja, 2017 -   Informacja dla Rodziców przyszłorocznych "pierwszaków" Szanowni Państwo, Pragniemy powiadomić, iż rozpoczęliśmy zapisy uczniów na język kaszubski (na rok szkolny 2017/18 i lata kolejne) i że Szanowni Państwo, jako rodzice przyszłych pierwszoklasistów, także możecie skorzystać z tej oferty edukacyjnej. Wierzymy… Czytaj dalej »
MUZYKA ETNICZNA czwartek, 13 kwietnia, 2017 - W piątek mieliśmy okazję bawić się muzyką, rytmem, dźwiękami wykorzystując instrumenty etniczne. Poranek muzyczny był niecodzienną okazją, aby w kameralnej atmosferze przy dźwiękach: m.in. didgeridoo, kalimby, djemby, rury deszczu, przenieść się w świat lasu, letniej łąki, afrykańskich przestworzy. Podczas warsztatów… Czytaj dalej »
BYSTRZAK czwartek, 13 kwietnia, 2017 - W kwietniu wszystkie grupy przedszkolne po raz kolejny uczestniczyły w ciekawych zajęciach prowadzonych przez pracowników Akademii Twórczego Rozwoju BYSTRZAK. Tym razem dzieci poznały różne rodzaje mas i sposób ich wykorzystania, a także uczestniczyły w zajęciach pt. „Kolory tęczy” . Natomiast… Czytaj dalej »
KUKIEŁKI czwartek, 13 kwietnia, 2017 - W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru odbyły się zajęcia , na których nasze przedszkolaki wykonały kukiełki. Nasi bohaterowie powstali z drewnianych łyżek, które zazwyczaj są używane w kuchni. Aby przeistoczyć te przedmioty w prawdziwie kukiełki teatralne potrzeba ogromu wyobraźni –… Czytaj dalej »
CZERWONY KAPTUREK piątek, 31 marca, 2017 - 31 marca przedszkolaki miały okazję obejrzeć "Czerwonego Kapturka" w wykonaniu nauczycielek i praktykantek z naszego przedszkola. Gra aktorska swoich pań bardzo się dzieciom podobała, a wychowawcom pozwoliła odkryć ich nowe talenty. Czytaj dalej »
BAŚNIE BRACI GRIMM czwartek, 30 marca, 2017 - 30 marca dzieci z naszego przedszkola pojechały do Kościerzyny na przedstawienie teatralne pt. "Baśnie braci Grimm&". Wszystkich małych widzów zachwyciła świetna gra aktorska oraz piękne postacie. Ciekawa była również gra kolorowych świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje. Czytaj dalej »
ZAJĘCIA DODATKOWE poniedziałek, 27 marca, 2017 - Dużym zainteresowaniem naszych wychowanków i ich rodziców cieszy się kółko muzyczno- ruchowe oraz kółko żywieniowe. Czytaj dalej »
Jaś i Małgosia niedziela, 26 marca, 2017 - Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spektaklu teatralnym "Jaś i Małgosia". Wszyscy baliśmy się złej Baby Jagi ... Czytaj dalej »
W marcu, jak w garncu niedziela, 26 marca, 2017 - Na dworze jeszcze "W marcu, jak w garncu", a w oknach i na gazetkach naszego przedszkola już ciepła wiosenka ... Czytaj dalej »
WIZYTA W BIBLIOTECE czwartek, 23 marca, 2017 - W czwartek 23 marca dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. Pani Renata pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki,… Czytaj dalej »
Rekrutacja 2017/2018 czwartek, 23 marca, 2017 - Informacje na temat rekrutacji do przedszkola "Niezapominajka" na rok 2017/2018, znajdują się w zakładce  Rekrutacja 2017/2018 na stronie głównej. Czytaj dalej »
Światowy Dzień Wody środa, 22 marca, 2017 - Woda to niezbędny element naszego życia. Dlatego powinniśmy o nią dbać. 22 marca nasze dzieci wzięły udział w Światowym Dniu Wody. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego woda jest tak ważna dla ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci zostały przyjaciółmi wody i na… Czytaj dalej »
Pierwszy Dzień Wiosny wtorek, 21 marca, 2017 - Choć nasi wychowankowie lubią zimę, to jednak na pierwszy dzień wiosny dzieci czekały z utęsknieniem. I wreszcie nadszedł ten dzień. Całe przedszkole wyszło na spacer sprawdzić, czy zima definitywnie odeszła. Dzieci doganiały zimę muzyką grając na instrumentach. Szukały też oznak… Czytaj dalej »
Konkurs recytatorski niedziela, 19 marca, 2017 - 14 marca 2017 roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu przeprowadzono konkurs recytatorski. Konkurs miał na celu przełamanie tremy u najmłodszych. Nasi wychowankowie recytowali poezję dziecięcą, głównie Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Jury nie mogło się zdecydować się na najlepsze… Czytaj dalej »
Bal karnawałowy piątek, 10 lutego, 2017 - W piątek 10 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Zgodnie z tematyką dzieci były poprzebierane za różne postacie bajkowe. Wśród uczestników balu były wróżki, księżniczki, motylki, biedronki, ale również nie zabrakło Spidermana, Batmana, Indianina czy innych barwnych postaci.… Czytaj dalej »
Bezpieczne na drodze piątek, 13 stycznia, 2017 - Przed feriami zimowymi wszystkie dzieci z naszego przedszkola otrzymały kamizelki odblaskowe, które mają zwiększyć ich bezpieczeństwo na drogach po zmroku. Gadżety wręczyły władze Gminy w towarzystwie dyrektora Zespołu Szkół w Wielkim Klinczu. Dzieci wiedziały, że należy wieczorami chodzić w kamizelkach… Czytaj dalej »
Dzień Babci i Dziadka czwartek, 12 stycznia, 2017 - Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego dzieci z naszego przedszkola przygotowały dla nich specjalną uroczystość. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty… Czytaj dalej »
Zima w przedszkolu czwartek, 5 stycznia, 2017 - W styczniu 2017 roku na dłuższy czas zagościła u nas śnieżna zima. Ulubionego przez dzieci białego puchu nie brakowało. W naszym przedszkolu postanowiliśmy wykorzystać sprzyjającą aurę i często wychodziliśmy na dwór bawić się w śniegu. Czytaj dalej »
Jasełka w wyjątkowej scenerii środa, 4 stycznia, 2017 - Tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu dzieci przygotowały bożonarodzeniowe Jasełka. Tym razem przedstawienie miało wyjątkowy charakter gdyż odbyło się ono przed budynkiem przedszkola w zimowej scenerii. Przedstawienie zorganizowane 4 stycznia 2017 r. zgromadziło oprócz rodziców, którzy również wzięli aktywny… Czytaj dalej »
Wizyta Św. Mikołaja czwartek, 22 grudnia, 2016 - To była wizyta wyczekiwana przez wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Tuż przed wigilią 22 grudnia na specjalnym pojeździe przyjechał do nas Św. Mikołaj by obdarować dzieci prezentami. Dla wszystkich miał drobny upominek. Dzieci wzięły również udział w uroczystej kolacji wigilijnej. Czytaj dalej »
Pieczenie pierników wtorek, 20 grudnia, 2016 - Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, dzieci z kółka żywieniowego piekły pierniki. Przedszkolaki dzielnie radziły sobie w kuchni łącząc przyjemne z pożytecznym. Smakołowite pierniki bowiem zostały przekazane na kiermasz, z któego dochód był przekazany na leczenie małego Kornelka, mieszkańca Wielkiego… Czytaj dalej »
Spektakl w języku angielskim poniedziałek, 5 grudnia, 2016 - To było wyjątkowe przedstawienie. Na początku grudnia 2016 roku dzieci z naszego przedszkola obejrzały świąteczny spektakl przygotowany w języku angielskim przez uczniów szkoły podstawowej. Choć maluchy niewiele rozumiały, przedstawienie im się bardzo podobało. Czytaj dalej »