BOŻONARODZENIOWE CZYTANIE W ZERÓWCE

„Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta…..” Słowa tej piosenki zna już chyba każdy z nas. Choć do świąt jeszcze pozostał niecały tydzień, to już teraz czujemy tę niezwykłą atmosferę.

Z tej też okazji w zerówce zorganizowano  „Świąteczne czytanie dzieciom”  połączone ze śpiewaniem kolęd. Organizatorami tego spotkania były p. Jolanta Jereczek i  p. Anna Lewandowska. Zaproszonymi gośćmi były bibliotekarka p. Renata Abramowska oraz pedagog szkolny p. Wioleta Kosznik, które wprowadziły dzieci w magiczny świat opowieści bożonarodzeniowych. Z pewnością zaskoczeniem dla małych słuchaczy było to, że wykorzystano do tego celu również aplikację internetową. Jedna z organizatorek połączyła się przez Internet, przywitała gości i przeczytała piękną opowieść.

W radosnej, ciepłej atmosferze wspólnie spędziliśmy ten czas, a pięknie przystrojona sala dodała dodatkowo jeszcze uroku całemu temu wydarzeniu. Dzieci ze skupieniem słuchały opowieści świątecznych, a także poznały zwyczaje i tradycje świąt Bożego Narodzenia. A i sporo radości sprawiło wszystkim śpiewanie kolęd i ulubionych piosenek świątecznych.  Na zakończenie na dzieci czekała słodka niespodzianka w postaci pysznych pierników.

 

 

Jolanta Jereczek, Anna Lewandowska