WYCIECZKA DO SEA PARKU W SARBSKU

5 czerwca 2017r. grupa 5 i 6 latków wybrała się na wycieczkę autokarową do Parku Rekreacyjno-Edukacyjnego Sea Parku w Sarbsku koło Łeby. 

Na początku odwiedziliśmy fokarium z uchatkami kalifornijskimi, które jest niewątpliwie największą atrakcją całego kompleksu. Z bliska mogliśmy oglądać jak odbywa się karmienie tych zwierząt połączone z ich treningiem. To było niezwykłe przeżycie. Uchatki były przesympatyczne i prezentowały przeróżne sztuczki , wprowadzając w zachwyt widzów.
W Parku zwiedziliśmy też Oceanarium Prehistoryczne 3 D , gdzie zobaczyliśmy pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich. To bardzo ekscytujące przechadzać się pośród tych stworzeń budzących grozę gabarytami, odgłosami i wyglądem. Niektóre dzieci kurczowo trzymały się pań widząc tak dziwne i wielkie zwierzęta. ,,Spotkaliśmy” się również z rekinem. Spotkanie to zakończyło się mokrymi od wody włosami. Było to ogromne przeżycie wywołujące jednocześnie strach i śmiech :) Kolejnym punktem był udział w interaktywnym widowisku multimedialnym z udziałem zabawnego wieloryba „Błękitek Live Show”. Następnie zwiedziliśmy Wrak na Wspak czyli okręt, który wywołał u niejednego dziecka zaburzenia błędnika.
Chodząc uliczkami Parku oglądaliśmy największe żyjące ryby i ssaki morskie w ich naturalnej wielkości, a także mieliśmy pełną wrażeń przejażdżkę pirackim pociągiem.
Na zakończenie wycieczki dzieci spędziły czas na zajęciach edukacyjnych o tematyce morskiej.
Pobyt w przepięknie usytuowanym kompleksie Sea Parku to była edukacyjna przygoda i jednocześnie niezwykle miło spędzony czas. Wróciliśmy zmęczeni,ale z bogactwem przeróżnych wrażeń.