Zapisy uczniów na język kaszubski

 

Informacja dla Rodziców przyszłorocznych „pierwszaków”

Szanowni Państwo,

Pragniemy powiadomić, iż rozpoczęliśmy zapisy uczniów na język kaszubski (na rok szkolny 2017/18 i lata kolejne) i że Szanowni Państwo, jako rodzice przyszłych pierwszoklasistów, także możecie skorzystać z tej oferty edukacyjnej. Wierzymy jednak, iż przed zapisaniem dziecka na te lekcje, chcielibyście Państwo dowiedzieć się o tym przedmiocie nieco więcej. Oto najważniejsze informacje:

  1. Lekcje języka kaszubskiego odbywają się 2 razy w tygodniu.
  2. Oprócz nauki mówienia, pisania i czytania, uczymy dzieci także kaszubskich piosenek i zwyczajów, przybliżamy im ogólną wiedzę o Kaszubach oraz zapoznajemy z naszą literaturą (na etapie kl. I-III głównie bajki). Staramy się, by lekcje były ciekawe i pożyteczne.
  3. Rodzic nie musi kupować dziecku żadnych książek i ćwiczeń do nauki języka kaszubskiego. Szkoła dysponuje potrzebnymi materiałami i podręcznikami.
  4. Przynajmniej dwukrotnie w roku szkolnym organizujemy dla dzieci całodniowe wycieczki (np. jesienią bieżącego roku szkolnego uczniowie kl. II i III byli w Akwarium Gdyńskim (gdzie także mieli zajęcia laboratoryjne „Mieszkańcy koralowego zakątka”) oraz Muzeum Marynarki Wojennej (gdzie m.in. brali udział w zabawie edukacyjnej „Tradycje i zwyczaje marynarskie”). Wycieczki są za darmo (wyżywienie we własnym zakresie) i najczęściej odbywają się w soboty.
  5. Podpisując deklarację zgadzacie się Państwo na to, aby Wasze dziecko uczęszczało na język kaszubski do ukończenia III klasy szkoły podstawowej i że na ten czas staje się on dla ucznia przedmiotem obowiązkowym. Oczywiście po tym okresie będzie można zapisać dziecko na kolejny etap nauki tego języka.
  6. Ocena z języka kaszubskiego jest wpisywana na świadectwo szkolne ucznia.

 

Deklaracje (do pobrania w przedszkolu) lub ze strony tutaj, prosimy oddawać w terminie do 19 maja br.

W razie wątpliwości chętnie służymy dalszymi informacjami.

 

Z poważeniem…

…i kaszëbsczima nôlepszima żëczbama a pòzdrówkama.

 

Dyrekcja Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu