KAROLCIA

W poniedziałek 29 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na przedstawienie teatralne pt. „Karolcia”. Spektakl wystawiony był w kinie Remus w Kościerzynie.

Tytułowa bohaterka to zwyczajna dziewczynka, która po przeprowadzce do nowego domu w szparze podłogi znajduje niebieski koralik. Okazuje się, że ma on magiczną moc i potrafi spełniać życzenia. I od tego właśnie momentu Karolcia wraz z kolegą Piotrkiem zaczynają przeżywać ciekawe i zabawne przygody, w które wkracza również zła czarownica Filomena.

Młodzi widzowie śledząc akcję przedstawienia uczą się także zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dowiadują się, jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, jak ważne są światła odblaskowe i co zrobić, gdy zgubią się w tłumie.

Jednak przede wszystkim przekonują się, że warto pomagać innym, bo najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy przyczyniamy się do szczęścia innych. Całość spektaklu dopełniły ciekawe efekty specjalne, wizualizacja komputerowa, bogata scenografia i wpadające w ucho piosenki.