Biwak naborowy 2019

W dniach od 20-21 września 2019r. odbył się biwak naborowy 11 dh im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich w naszej szkole. Z wielkim zapałem harcerze przystępowali do ciekawych zadań biwakowych, takich jak: apel, świecowisko, gra terenowa „Miasto gnomów”. W czasie trwania gry  terenowej harcerze rozwiązywali różne zadania, uczyli się pracy zespołowej. W ramach akcji Sprzątania Świata” – posprzątali teren wokół szkoły i park w Wielkim Klinczu. Po powrocie do szkoły wykonywali piękne kwiaty z krepy, które będą wykorzystane na Święto Niepodległości. W ramach zdobywania kolejnych sprawności, był czas na majsterkowanie-budowanie karmników. Najważniejsze jest bezpieczeństwo harcerzy, dlatego  uczestnicy biwaku brali czynny udział w pogadance z policjantem panem Piotrem Kwidzińskim. Na zakończenie biwaku odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne: pląsy,  zabawy ruchowe, turniej zastępów w dwa ognie, nauka tańca-belgijka. Biwak bardzo  zintegrował drużynę, wspólna praca i zabawa zbliżyła do siebie harcerzy.