WYPRAWKA CZYTELNICZA DLA PIERWSZAKÓW

Instytut Książki rozpoczął czwarty etap kampanii „Mała książka – wielki człowiek” został przygotowany dla uczniów rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” ma charakter ogólnopolski i realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego promująca rodzinne czytanie. W skład Wyprawki wchodzi „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek. A także  poradnik dla rodziców i opiekunów „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego czytania.

Wręczenie Wyprawki Czytelniczej pierwszakom odbyło się 10 listopada w naszej bibliotece.

Renata Abramowska