Wycieczka do Gdańska

Dnia 7 listopada 2023 roku odbyła się wycieczka do Gdańska z udziałem klas VII a I VII b z wychowawcami: Marzeną Kościelską-Pastwa i Mirosławą Daszkowską. Pierwszym punktem wyjazdu była Strefa Zoltar, gdzie młodzież brała udział w rozgrywkach drużynowych w paintballu laserowym. Gry i zabawy okazały się ciekawą atrakcją o charakterze integracyjnym i edukacyjnym. Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, gdzie mieli okazję pogłębić wiedzę historyczną na temat II wojny światowej oraz wzbogacić swoją wiedzę o bohaterach, dla których najważniejsza była ojczyzna. Brali też udział w lekcjach edukacyjnych: ,,Codzienność pod niemiecką okupacją” i ,,Wkład polskich naukowców w zwycięstwo nad Niemcami”. Po zwiedzeniu muzeum uczestnicy wycieczki udali się w drogę powrotną do Wielkiego Klincza.