Wizyta w Przystanku Świętego Mikołaja!!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dnia 14 grudnia uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami wybrali się do Przystanku Świętego Mikołaja w Drzewinie. Głównym celem wycieczki, było przybliżenie dzieciom informacji o pochodzeniu i historii Świętego Mikołaja. Uczniowie mogli poczuć magię zbliżających się świąt. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z elfem, który bardzo dokładnie oprowadził nas po wiosce oraz w ciekawy i atrakcyjny sposób przekazał informacje o Mikołaju. Uczniowie zobaczyli żywą szopkę, w której mały Jezus otoczony był żywymi zwierzętami- osiołkiem, kózkami i owieczkami. Ciekawą atrakcją okazał się Mikołajkowy Plac Zabaw, gdzie Elfy aktywnie spędzają wolny czas. Tutaj dzieci miały okazję wejść przez specjalny komin i przekonać się jak trudne jest rozdawanie prezentów. W Elfowym kinie obejrzeliśmy specjalny film o produkcji i etapach powstawania bombek. Jednym z punktów wycieczki były odwiedziny w szkole Elfów. Tu dzieci przyglądały się ich pracy oraz miały okazję samodzielnie wykonać świąteczny stroik oraz bombkę na choinkę. Największą jednak atrakcją było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Tutaj uczniowie mieli okazję porozmawiać z nim i poprosić gp o prezenty. Wyjątkowy nastrój i klimat tego pokoju zapadnie na długo w sercach dzieci.

Wizyta w wiosce Mikołaja była niesamowitym przeżyciem. Wszyscy będziemy mile wspominać ten czas.

 

Anna Wołoszyk

Beata Śliwicka