WYPRAWKA CZYTELNICZA DLA PIERWSZOKLASISTY

Instytut Książki rozpoczął kolejną odsłonę kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, która została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukacje w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Celem jest rozbudzanie w dzieciach miłość do czytania już od najmłodszych lat, zachęcać rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem i budowania w ten sposób trwałych więzi, przypominać o korzyściach wynikających z czytania dla rozwoju dziecka, a także umożliwiać bezpłatny dostęp do mądrych i pięknie zaprojektowanych książek – z tekstami i ilustracjami najwybitniejszych polskich twórców.

Każdy uczeń  pierwszej  klasy  naszej szkoły otrzymał Wyprawkę Czytelniczą przeznaczoną do wspólnego czytania z rodzicami w ramach ogólnopolskiej akcji promującej rodzinne czytanie. Uroczyste wręczenie odbyło się w naszej bibliotece.

Czytelnictwo zaczyna się od pierwszych miesięcy życia dziecka, na długo przed dniem, w którym zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię.

Renata Abramowska