SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ W BIBLIOTECE

2 października br. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z panią Kasią Keller. Autorką licznych publikacji, felietonów i artykułów dotyczących edukacji, praw dzieci i problemów społecznych, drukowanych zarówno w prasie papierowej, jak i portalach internetowych. Jest twórcą wielu powieści przygodowych dla dzieci, młodszej młodzieży i dorosłych czytelników. Napisała m.in. zbiór opowiadań świątecznych, którego współautorem jest dziewięcioletni syn Maciej, „W koło Macieju”, „Wróżki ratują święta”, „Z kajetu Kajetana”, serię  „Julka i Janek – Co lubi miłość”, „Czego nie lubi potwór”, „Czego nie lubi strupek”, „Czego nie lubi burza”, „Czego nie lubi nieśmiałość” serię  „Malwinka i Lusia”, serię „Tomasz Niefart” serię „Paka z domku na drzewie”. Animatorka kultury i pomysłodawczyni warsztatów upowszechniających czytelnictwo wśród dzieci. W wolnych chwilach wędruje po lesie lub spaceruje brzegiem morza albo zasiada z rodziną do gier planszowych. Ma słabość do kawy, czekolady z orzechami i  ptysiów z bitą śmietaną.

Pani Kasia Keller bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z dziećmi. Dała się poznać jako niezwykle radosna i serdeczna osoba. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas III z wychowawcami.

Autorka opowiedziała o tym jak wygląda praca pisarza, o procesie powstawania książek i swoich inspiracjach, a także opowiadała o  swoich książkach i ich bohaterach.

Uczniowie sprawdzili się też, jako pisarze, tworząc wspólną fabułę książki. Spróbowali m.in. stworzyć własną książkę, tytuł, bohaterów.  Dowiedzieli się  jak zilustrować, kiedy nie umie się rysować, jak trudno przekazać informacje. Było ciekawie i kreatywnie, trochę też głośno, ale to dowodzi, że nasz gość rozpalił emocje i poruszył wyobraźnię.

Dzieci nie tylko słuchały z uwagą, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie zadawały ciekawe pytania. Dowiedzieli się, że warto rozwijać swoje pasje. Uczniowie mogli zakupić książki pisarki z dedykacją i jej autografem. Bezpośredni kontakt z autorami uczy świadomego odbioru literatury, pogłębia wrażliwość i stanowi inspirację do czytania.

Renata Abramowska