Wizyta w gospodarstwie

Uczniowie klas 3a oraz 3b omawiali tematy związane z pracą na gospodarstwie. Aby przybliżyć omawianą tematykę dzieci wybrały się z wizytą do Państwa Okrój oraz Państwa Roda. Na miejscu poznały różnego rodzaju sprzęt rolniczy, który ułatwia cieżką pracę rolnika. Rozpoznawały zboża, dowiedziały się, które z nich  sieje się na wiosnę, a które jesienią. Każdy miał możliwość posmakowania różnych rodzajów pieczywa. Następnie dzieci udały się na tradycyjne wybieranie zieminiaków. Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli gospodarzom podziękowanie. Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować Państwu Okrój oraz Państwu Roda za miłe ugoszczenie i oprowadzenie po swoim gospodarstwie.

         Podsumowaniem zajęć związanych z tematyką roślin zbożowych oraz pracy na gospodarstwie, było samodzielne przygotowanie śniadaniowych bułeczek.  Uczniom bardzo podobało się zagniatanie i nadawanie ciastu właściwej formy. Przeprowadzone zajęcia stanowiły nie tylko edukację,ale również świetną zabawę i  wyjątkowe doświadczenie.

Maria Plata
Marta Browarczyk