PIERWSZAKI W BIBLIOTECE

W pierwszych dniach września uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę.

Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek, a także zachęcenie pierwszoklasistów do czytania książek, korzystania ze zbiorów biblioteki.  Uczniowie dowiedzieli się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz poznały również zasady właściwego zachowania się w bibliotece. Z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji.

Pani bibliotekarka następnie  przeczytała książeczkę z działu dziecięcego, której uczniowie słuchali z wielkim zaciekawieniem. Wszyscy uczniowie po raz pierwszym mieli możliwość samodzielnego wypożyczenia wybranej książki.  Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

 

Renata Abramowska