Wymiana Polsko-Niemiecka

W środę 7 września, późnym wieczorem rozpoczęła się nasza, długo wyczekiwana  podróż do Niemiec. Po wyczerpującej i pełnej przygód podróży w czwartkowe popołudnie dotarliśmy na miejsce. W Wolfsburgu przywitali nas uczniowie ze swoimi rodzicami oraz nauczyciele z Eichendorfschule. Po krótkim przywitaniu młodzież została rozdzielona do niemieckich rodzin. Popołudnie i wieczór dzieci spędziły wspólnie z rodzinami ,poznając już od pierwszego dnia kulturę i obyczaje panujące w Niemczech. W piątek uczniowie zwiedzili niemiecką szkołę, wzięli udział w lekcjach , po czym udali się na uroczyste powitanie przez burmistrza Wolfsburga w ratuszu, w którym z wieży widokowej podziwiali panoramę miasta. W sobotę rano dzieci wzięły udział w wycieczce do miasta Goslar, gdzie zwiedziły już nieczynną kopalnię w górach Harz, a po południu zobaczyły średniowieczne miasteczko Goslar.