„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

Nasza szkoła 3 listopada otrzymała Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czytelnictwo zaczyna się od pierwszych miesięcy życia dziecka, na długo przed dniem, w którym zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. W naszej bibliotece 5 listopada podczas obchodów „Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek” każdy uczeń pierwszej  klasy otrzymał  książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę informacyjną dla rodziców  i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Akcja ma na celu zachęcić pierwszoklasistów do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

Renata Abramowska