KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ DLA UCZNIÓW KLAS I-III

28 lutego 2024 r. w bibliotece odbył się na etapie szkolnym Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej dla uczniów klas I-III. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją, doskonalenie warsztatu  artystycznego.

W konkursie udział wzięło 14 uczniów z klas I-III. Każdy uczestnik recytował dwa dowolnie wybrane utwory poetyckie dostosowane do swojego wieku. Jury konkursu oceniało umiejętności interpretacyjne, dykcję, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Jury oceniało w składzie: dyrektor szkoły pani Iwona Kuśmierczuk, wicedyrektor Aleksandra Wardyn oraz pedagog-logopeda pani Wioleta Kosznik.

Wyniki konkursu:

I miejsce     –  Paulina Gutowska kl. 3b

II miejsce    – Barbara Nosińska kl. 1a

III miejsce  –  Lena Łudzik kl. 3b

Wyróżnienie – Oliwia Cyra  kl. 3a

Uczestnicy konkursu:

1. Monika Lipińska kl. 1a
  2. Weronika Lipińska kl. 1a
  3. Barbara Nosińska kl. 1a
  4. Antonina Breza kl. 1b
  5. Jakub Mruk kl. 1b
  6. Oliwia Żywicka kl. 1b
  7. Natan Ebertowski kl. 2a
  8. Aleksandra Podolska kl. 2a
  9. Ignacy Nosiński kl. 2b
  10. Oliwia Cyra kl. 3a
  11. Iga Kamińska kl. 3a
  12. Maja Wnuk kl. 3a
  13. Paulina Gutowska kl. 3b
  14. Lena Łudzik kl. 3b

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.  Gorąco dziękujemy wszystkim recytatorom za udział, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 25 marca b.r. na etapie gminnym w Łubianie!

Renata Abramowska, Jagoda Troka