BIWAK KLASY 3A I 4B

W dniach 17 i 18 maja 2018 r. uczniowie klasy 3a i 4b, wraz z wychowawcami Panią Anną Wołoszyk i Anną Grau wybrali się na biwak do Garczyna. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały wyjazdu. Po przyjeździe na miejsce rozpoczęły się zajęcia zapoznawczo – integracyjne. Dzieci zmierzyły się między innymi z zadaniami podczas ” Marszu Rekruta” w lesie, 12 metrową ścianką wspinaczkową, torem przeszkód i wieloma innymi. Brali udział w grach i zabawach, w których musieli wykazać się dobrą organizacją, współpracą i komunikacją. Okazało się, że potrafią ze sobą współpracować i dogadywać, lecz nie zawsze potrafią przyjmować porażki z humorem. Ciekawym zadaniem okazało się strzelanie z łuku, gdzie dzieci musiały wykazać się sprawnością, zręcznością i siłą. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, bowiem wymagało od dzieci skupienia, cierpliwości, aby móc strzelić dokładnie w środek tarczy. Wieczorem wszyscy miło spędzili czas, podczas wspólnego ogniska. Największą atrakcją okazały się nocne podchody.

Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy i trzeba było wracać. Jednak biwak spełnił swoją rolę. Wszystkim uczestnikom bardzo się podobało i szkoda tylko, że tak krótko byliśmy. To był czas, który będziemy mile wspominać i na zawsze zostanie w naszej pamięci.

 

Anna Wołoszyk

Anna Grau