Pod znakiem „miksu tematycznego” – wycieczka z j. kaszubskiego (kl. VII SP, II-III Gim.)

19 maja rano uczęszczający na język kaszubski siódmoklasiści i gimnazjaliści wyruszyli pod wodzą p. Renaty Abramowskiej i p. Grzegorz Schramke na kolejną swoją wycieczkę edukacyjną. Tym razem przebiegała ona pod znakiem „dość sporego miksu tematycznego”, bowiem wpierw pojechali odkryć tajemnice gockich Kręgów Kamiennych w Węsiorach, następnie poznawali tajniki znanych nie tylko na Kaszubach wyrobów garncarskich rodziny Neclów w Chmielnie, potem zajrzeli do Łapalic rzucić okiem na ów słynny zamek (oczywiście, jest zakaz wstępu do niego), a w końcu pojechali do Gdańska, by pod opieką przewodnika poznawać w Muzeum II Wojny Światowej dzieje ludzkości sprzed kilkudziesięciu lat. Wycieczka się udała, pogoda dopisała wybornie. A już za niecały miesiąc uczniowie znów udadzą się na wyprawę, tym razem do krainy Słowińców.