Wycieczka do Wrocławia – Pragi – Szklarskiej Poręby i Zamku Książ.

W dniach od 14.05 do 17.05.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej  do Wrocławia – Pragi – Szklarskiej Poręby i Zamku Książ.

Pierwszego dnia podziwialiśmy  piękną faunę ogrodu zoologicznego we Wrocławiu. Największą atrakcją okazało się Afrykarium – Oceanarium, które zapiera dech w piersiach różnorodnością sześciu wspaniałych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Afryki : rozpoczynając od akwenu Morza Czerwonego i poprzez  Afrykę Wschodnią, Kanał Mozambicki, Wybrzeże Szkieletów aż po dżunglę nad rzeką Kongo.

Dzień drugi naszego pobytu przebiegał pod hasłem – PRAGA.  Spacerując, oglądaliśmy i  podziwialiśmy m.in. takie zabytki miasta jak: Katedrę św. Wita, Most Karola, Zamek Praski wraz z Pałacem Królewskim i Bazyliką św. Jerzego na Hradczanach, Ratusz Staromiejski oraz rynek Starego Miasta.

 

Trzeciego dnia pogoda pokrzyżowała nam plany. Niemożliwa okazała się wyprawa na Śnieżkę. Jednakże okolice Szklarskiej Poręby odkryły przed nami swoje piękno.  Wędrując po okolicy zobaczyliśmy dwa wodospady: Szklarkę i Kamieńczyk oraz skałę Chybotek.

Ostatni dzień naszego pobytu przeznaczony był na zwiedzanie Zamku Książ, trzeciego co do kubatury, usytuowanego na wysokim skalistym urwisku, zamku w Polsce. Pani przewodnik zapoznała nas z historią zamku i jego właścicieli. Oprowadziła nas po komnatach, salonach i zamkowych tarasach pełnych urokliwych zakątków, fontann i rzeźb.

« z 2 »