„Żołnierze Wyklęci” – lekcja historii

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę jest okazją do częstszego niż zwykle kontaktu z historią. W dniu dzisiejszym w naszej szkole mogliśmy posłuchać zaproszonych gości: p. Jacka Łukasika, który niestrudzenie przybliża tragiczne losy wielu polskich patriotów po zakończeniu drugiej wojny światowej oraz p. Kajetana Rajskiego z Krakowa – redaktora naczelnego kwartalnika „Wyklęci”, który przedstawił przyczyny dla których tysiące wspaniałych młodych Polaków, zamiast normalnie żyć i pracować, musiało walczyć z bronią w ręku przeciwko komunistom, a po tragicznej śmierci i pogrzebaniu w bezimiennym dole przez kolejne lata nosić miano „bandyty”. Słuchaczami tych opowiadań byli uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ósmych szkoły podstawowej. Goście byli pod wrażeniem skupienia i zainteresowania naszej młodzieży tą tematyką.

                                                                                                         Wojciech Drzewiński