Wycieczka do Torunia klasy 3c

Dnia 15 czerwca uczniowie z klasy 3c wraz z rodzicami i opiekunami udali się na wycieczkę autokarową do Torunia.
Starówka Torunia jest jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. W 1997 został on wpisany na listę Światowego Dziedzictwa kulturowego UNESCO. Gotyk jest znakiem rozpoznawczym Torunia. Dlatego oficjalnym hasłem miasta są słowa: „Toruń – gotyk na dotyk”.
Dzieci swoją przygodę z Toruniem rozpoczęły od zwiedzania Starego Rynku min. Ratusza, Pomnik Mikołaja Kopernika, Dworu Artusa. Nasi wychowankowie z zaciekawieniem wsłuchiwali się w opowieści przewodnika, legendy o kucharzu Jordanie i kocie, który bronił miasta… Po zakończonym zwiedzaniu przyszedł czas na zabawę. Wspólnie udaliśmy się na warsztaty z pieczenia pierników gdzie dzieciaki wykonały pierniki odciśnięte w rzeźbionych formach, poznali przyprawy piernikowe, legendy oraz poznali postać Mistrza Bogumiła. Każdy zabrał ze sobą piernikową pamiątkę. Gwiezdną atrakcją okazał się seans filmowy w Planetarium pt. „Mój Kumpel Niko”, który opowiada o młodym Mikołaju Koperniku, który fascynował się niebem, gwiazdami i Kosmosem.

Z wielkim żalem późnym popołudniem wracaliśmy do domu, niezapomniane atrakcje turystyczne i nie tylko na długo pozostaną w naszej pamięci a miejsce zawsze z dumą będziemy polecać znajomym.

Wioleta Czapiewska
Łukasz Flisikowski