WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

Uczniowie klas II A oraz II B wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Klinczu, aby poznać tajniki pracy strażaków.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru oraz wypadku. Utrwalono numery alarmowe,  co więcej strażacy zaznajomili dzieci z tym jak udzielać pierwszej pomocy. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Uczniowie mogli go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Uczestnicy wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyli cenną wiedzę związaną z tematyką bezpieczeństwa.

Wioleta Czapiewska
Maria Plata
Aleksandra Wardyn