Międzynarodowy Dzień Kropki

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, inaczej Międzynarodowy Dzień Kropki, jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Tego dnia uczniowie klasy II B założyli koszulki w kropki, które dzień wcześniej pomalowały według własnego pomysłu. Wychowawczynie razem z dziećmi obejrzeli film, a następnie przeczytali książkę autorstwa Petera Reynoldsa„The Dot. Kropka”. Książka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, gdyż dzięki niej uwierzyła w siebie.Historia Vashti i jej nauczycielki przypomina, że warto czasem się zatrzymać na moment, pochylić się nad dzieckiem, które może potrzebować naszego wsparcia, wzmocnienia w pokonywaniu własnych słabości. Hasłem przewodnim klasowego dnia kropki było „Uwierz w siebie! Każdy ma swój talent!
W wielkich kropkach uczniowie napisali to, co dla nich najważniejsze w życiu- rodzina, przyjaźń, moje zwierzątko, zdrowie. Była okazja porozmawiać o tym, co to znaczy pięknie żyć.
Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy zadanie pt. „zakodowana kropka”

Wioleta Czapiewska
Maria Plata

« z 2 »