V Mistrzostwa Pomorza w wyścigach Drezyn Ręcznych w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

W niedzielę, 18 września uczniowie klasy VA pod opieką rodziców i wychowawcy wyruszyli po raz pierwszy na wycieczkę rowerowa do Kościerzyny. W Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie uczestniczyli w V Mistrzostwach Pomorza w Wyścigach Drezyn Ręcznych. W zawodach udział brały osady składające się z trzech zawodników. Ich zadaniem było jak najszybsze przejechanie danego odcinka i zahamowanie w wyznaczonym sektorze. Zawody odbywały się w pięciu kategoriach wiekowych. Uczniowie z naszej szkoły (Karolina Wysiecka ,Dominik Popowski, Mateusz Redzimski) zajęli III miejsce. Państwo Labbuda z wychowawcą również zakalikowali się w czołówce(III miejsce). Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe i puchary. Po zakończonych zawodach uczniowie zwiedzili stałą ekspozycję taboru kolejowego, ruchomą makietę oraz wystawy czasowe. Na drodze powrotnej do Wielkiego Klincza oczywiście był McDonald’s.

Ilona Kościelska