SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III

26 lutego 2019 r. w bibliotece odbyła się na etapie szkolnym kolejna edycja  Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej dla uczniów klas I-III. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją, przybliżenie twórczości poetów oraz doskonalenie warsztatu  artystycznego.

Organizatorami konkursu były panie: Renata Abramowska i Anna Wołoszyk. W konkursie udział wzięło 14 uczniów z klas I-III.  Każdy uczestnik recytował dwa  dowolnie wybrane utwory poetyckie dostosowane do swojego wieku. Jury konkursu oceniało umiejętności interpretacyjne, dykcję, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Wszyscy mówili swoje wiersze najpiękniej, jak potrafili, każdy dał z siebie wszystko,  a wielu przełamało własne bariery i wystąpiło najlepiej w swoim życiu. I to jest w konkursie najważniejsze – przełamanie swoich lęków i tremy, pokazanie swojego najlepszego występu, dobra zabawa, wspólne przeżywanie emocji, integracja uczniów, poznawanie pięknej polskiej poezji.

Jury oceniało w składzie: dyrektor szkoły pan Wojciech Drzewiński,  wicedyrektor pani Beata Grau oraz polonistka pani Dorota Masiak.

Wyniki konkursu:

I miejsce    –  Piotr Datta kl. IIa

III miejsce –   Jakub Dobbek kl. IIb

 

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy, natomiast nagrody książkowe i upominki zostaną wręczone na najbliższym apelu. Zdobywca pierwszego miejsca będzie reprezentował szkołę 5 marca w Łubianie na etapie gminnym. Dla wszystkich uczestników Dyrekcja szkoły przygotowała słodką niespodziankę.

Gorąco dziękujemy wszystkim uczniom za udział, a laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursowych zmaganiach.

 

Renata Abramowska i Anna Wołoszyk