MIKOŁAJKOWE CZYTANIE I ŚPIEWANIE W BIBLIOTECE „DYREKCJA CZYTA DZIECIOM”

6 grudnia w bibliotece odbyło się Mikołajkowe czytanie i śpiewanie „Dyrekcja czyta dzieciom”. Uroczystość Mikołajkową swą obecnością uświetnili Dyrekcja szkoły pan Wojciech Drzewiński i pani Beata Grau, którzy ochoczo zgodzili się na czytanie naszym milusińskim bajek z motywem Mikołajkowym i świątecznym. Miłą niespodzianką było pojawienie się na uroczystości  pani sołtys  Wielkiego Klincza Krystyny Marczyk, która również  miała niespodziankę dla dzieci. Czytanie wzbudziło zaciekawienie i zachwyt  u naszych małych podopiecznych. Malujące się na twarzach dzieci skupienie zdawało się mówić, że zostali przeniesieni w krainę bajek.

W spotkaniu udział wzięły dzieci z zerówki z przedszkola „Niezapominajka” oraz uczniowie  klas I i II szkoły podstawowej z wychowawcami, którzy przygotowali Mikołajkowe piosenki.

Niespodzianką dla dzieci było pojawienie się Świętego Mikołaja, który obdarował uczniów słodkimi upominkami. Jak Mikołaj i święta to musiały być też ciastka piernikowe, które zostały przygotowane przez wolontariuszy biblioteki. W ciepłej i miłej atmosferze na koniec nastąpiło wspólne kolędowanie.

Organizatorzy zadbali o odpowiedni wystrój, oprawę muzyczną oraz wystawę książek  związaną z tematyką świąteczną.

Celem spotkania było rozpowszechnianie czytelnictwa i wprowadzenie uczniów w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

 

Renata Abramowska i Jagoda Troka