Zakończenie projektu „Kubusiowi przyjaciele natury”

Uczniowie klasy 1-3 brali aktywny udział w projekcie „Kubusiowi przyjaciele natury.”  Dzieci zrealizowały tematy takie jak:

1. W LESIE. Dbam o rośliny i zwierzęta, nawet te najmniejsze. Dzieci uczyły się jak ważna  dla ekosystemu jest każda roślina i zwierzę , a także jak o nie dbać.
  2. W MIEŚCIE. Dbam o powietrze.  Uczniowie zrozumiały jak i dlaczego powstaje smog i co ludzie powinni robić, żeby powietrze było mniej zanieczyszczone.
  3. W PARKU. Dbam o aktywność fizyczną. Dzieci  uświadomiły sobie  dlaczego ruch   jest ważnyi potrafia samemu zalanować swój prosty ogólnorozwojowy program ćwiczeń.
  4. W OGRODZIE. Dbam o siebie i jem warzyw i owoce.  Uczniowie dowiedzieli się jakie zalety ma jedzenie warzyw i owoców i dlaczego powinniśmy to robić.

Celem projektu była ochrona przyrody, zasady ekologii, aktywne spędzanie wolnego czasu.   Uczenie dzieci kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania inicjatyw.

Wychowawczy klas 1-3