Z wizytą w OSP Wielki Klincz

W dniu 25.03.2022 r. uczniowie kl. Ia i Ib odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Wielkim Klinczu. Pogadankę z dziećmi poprowadził druh Radosław Zwara. Dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, ich ubiór oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują podczas akcji. Uczniowie dowiedzieli się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, a także wyważają drzwi mieszkań.

W czasie spotkania dzieci zwiedziły wszystkie pomieszczenia jakie znajdują się w remizie i poznały jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Dużą radość sprawiło dzieciom możliwość wejścia do wozu strażackiego. Na zakończenie spotkania strażacy włączyli sygnały dźwiękowo – świetlne, które wywołały na uczniach duże wrażenie.

Wizyta w OSP to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz zachowaniu się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.

Aleksandra Wardyn
Maria Plata