Wycieczka do Parku Edukacyjnego Zoo Egzotyczne Kaszuby

Uczniowie klas pierwszych 8 lutego 2022 roku wybrali się w miejsce pełne zaskakujących atrakcji. Możliwość zobaczenia z przewodnikiem kilkudziesięciu egzotycznych gatunków zwierząt oraz dowiedzenie się wielu ciekawostek na ich temat  czy nawet dotknięcie ich sprawiły, że przygody w Parku Edukacyjnym Zoo Egzotyczne Kaszuby  na długo zostaną niezapomniane.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć między innymi egzotyczne papugi – rozgadaną Arę Ararauna, czy roztańczoną Kakadu – Didżej, niesamowite gady, a wśród nich największe węże świata – Pytony Siatkowe, a także przyprawiające o gęsią skórkę liczne gatunki skorpionów oraz pająków. Jedną z nielicznych atrakcji była również zagroda z królikami
i świnkami morskimi, które można było  pogłaskać i nakarmić. Wśród atrakcji  była też wystawa akwarystyczna prezentująca bogactwo fauny i flory jezior Szwajcarii Kaszubskiej licząca sobie aż 20 tys. litrów pojemności.

Oprócz samych zwierząt pierwszoklasiści obejrzeli seans filmowy pt. „Ocean”
w  nowoczesnym kinie 3D.

Cała wycieczka odbyła się wyłącznie dla naszej zorganizowanej grupy ze szczególnym zachowaniem  reżimu sanitarnego.

Maria Plata
Bożena Skwierawska