Wycieczka do Agroturystyki Ściernisko

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klas 2a oraz 2b wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Agroturystyki Ściernisko w Rytlu. Gospodarstwo znajduje się na uboczu maleńskiej osady, a otoczone jest z każdej strony lasami. Właściciele Ścierniska stworzyli Wielkanocną Wioskę, stanowiącą raj dla dzieci i oazę spokoju dla dorosłych. Na naszych uczniów czekały przeróżne atrakcje. Jedną z nich było wspólne przygotowanie i udekorowanie babeczek. W Wielkanocnej Zagrodzie  spotkaliśmy się z Zającem oraz rodziną króliczków. Animatorzy przygotowali dla uczniów świąteczne zawody sportowe z wykorzystaniem różnych przyrządów. Na twarzach uczestników nie zabrakło uśmiechu. Każdy z nich pamiętał, iż najważniejsza jest świetna zabawa oraz współpraca w grupie.  Po skończonej zabawie wybraliśmy się na poszukiwanie gigantycznego jaja, w którym ukryte były czekoladowe jajeczka dla każdego dziecka. Zakończeniem spotkania w Wielkanocnej Wiosce był pokaz baniek mydlanych   przeprowadzony  przez animatora.

Maria Plata
Aleksandra Wardyn
Adrianna Neubauer