WARSZTATY PROFILAKTYCZNE „MIASTO ŻYCIA UŚMIECHEM BUDOWANE”

W dniu 30.10.2020 r. uczniowie z klas I-III uczestniczyli w zajęciach z zakresu zapobiegania uzależnieniom i wykluczeniom społecznym o charakterze warsztatów profilaktycznych, które  prowadzone były  przez Andrzeja Piaseckiego, psychologa i psychoterapeuty, który posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Celem warsztatów było zwrócenie uwagi na to, by młody człowiek całkowicie sam, bez żadnej pomocy osób trzecich, poprzez edukacyjną zabawę doświadczył jak niebezpieczne i niepotrzebne nikomu są zachowania ryzykowne. W komfortowej atmosferze „naukowej” zabawy, wspólnie zostało zbudowane  miasto marzeń. Każde z dzieci budowało własne konstrukcje z klocków według własnego pomysłu i wyobraźni. Na samym końcu powstało wspólne miasto, zbudowane z ogromnej ilości klocków – symbol wspólnej ciężkiej, codziennej pracy, wyraz realizacji marzeń i pragnień każdego z osobna i wszystkich razem. Uczestnikom warsztatów zostały przedstawione zagrożenia związane z używaniem substancji odurzających, zasady asertywności oraz odruchu mówienia „nie” w sytuacji mogącej im zagrażać. Została również  zwrócona uwaga na niebezpieczne, czasami nieodpowiedzialne zachowanie starszych/ dorosłych.

Wioleta Kosznik

« z 2 »