Światowy Dzień Misia

W dniu 25 listopada obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ  PLUSZOWEGO MISIA. Miś jak każdy wie przyjacielem dzieci. To nie tylko zabawka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Z okazji jego święta w Zespole Kształcenia w Wielkim Klinczu zorganizowano  po raz drugi „Dzień pluszowego misia”. Każde dziecko przyniosło do szkoły swojego ulubionego pluszaka. Najpierw dzieci zatańczyły wspólny taniec z misiami, a następnie poznały historię powstania owej zabawki. Punktem kulminacyjnym obchodów święta był „Turniej o puchar misia”.  Dzieci z zaangażowaniem brały udział w konkurencjach takich jak: skok w worku, przenoszenie kuleczek na łyżeczce, misiowy taniec brzuszków, misiowe wyścigi w samochodzikach. W tym roku „Puchar Misia” wywalczyła klasa 3 b. Na zakończenie zabawy wszyscy uczestnicy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Jadą, jadą misie”.

Wioleta Czapiewska, Anna Grau i Maria Plata