Nocowanie po raz drugi! – Twórczo i kreatywnie

Język kaszubski na wesoło!

02/03 12 2022

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy Va i Vb  postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W piątkowe popołudnie 2 grudnia 2022 roku w szkole miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników przez uczniów. W miłej i nieco gwarnej atmosferze uczniowie przygotowali ciasto na pierniki, podzielili się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania: wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, wkładanie pierników do piekarnika, mierzenie czasu pieczenia. Dużo czasu poświęcili na dekorowanie swoich wypieków.

A to nie koniec fajnej przygody w szkole. Wspólna pizza, oglądanie świątecznej bajki, integracyjne tańce do północy! Oj działo się, działo!:)

Następnego dnia rano, czekała jeszcze jedna atrakcja dla uczestników – warsztaty świąteczne podczas, których spadł za oknem śnieg. Dzieci wykonywały prześliczne pracy  przy świątecznych  piosenkach z płyty Weroniki Ceynowa „Żegnôj swiat cały”

Weronika Labuda