Narodowy Teatr Edukacji

W dniu 13 października wszyscy uczniowie klas I – III szkoły podstawowej wraz  z opiekunami odwiedzili Kino Remus w Kościerzynie, by tam obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”.

Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim.

Historia zaczęła się w momencie, gdy mieszkańcy Krakowa dowiedzieli się o porwaniu Profesora Baltazara Gąbki – wybitnego badacza latających żab, przez zbirów króla Krainy Deszczowców.

Wielki przyjaciel uprowadzonego – książę Krak namówił Wawelskiego Smoka, aby wraz z kucharzem Bartolinim wyruszyli na ratunek Profesorowi.

W ślad za nimi podążał tajemniczy szpieg z Krainy Deszczowców, który przez całą podróż próbował utrudnić i spowolnić pościg.

Bohaterowie przeżywali wiele ciekawych przygód, ale przyjaźń i dobro pozwoliły im pokonać wszystkie przeszkody i trudności spotykane na drodze.

Opowieść była pełna humoru i zabawnych sytuacji, a dopełnieniem gry aktorów były barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia.

Wioleta Kosznik