KASZUBI WCZORAJ I DZIŚ

W 2018 roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Rocznica ta stanowi doskonałą okazję do ukazania drogi, jaką musieli przebyć Kaszubi, aby w 1920 roku powitać wojsko polskie na kaszubskiej ziemi.
W związku z rocznicą Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie zorganizowało IX edycję konkursu Kaszubi wczoraj i dziś pt. „Kaszubów droga do Niepodległej”. W pierwszym etapie konkursu uczestniczyło 500 uczniów z województwa pomorskiego. Naszą szkołę w głównej edycji 10 maja 2018 roku reprezentowało 2 uczniów- Bartosz Marczyk i Jan Kryszyński, którzy zdobyli zaszczytny tytuł laureata, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i po 5 dodatkowych punktów w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Patronat honorowy nad konkursem objęło Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie oraz Pomorski Kurator Oświaty w Gdańsku.

Marzena Kościelska- Pastwa