WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO ZOO

W poniedziałek 23 maja uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami odwiedzili Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie.

W trakcie przejażdżki meleksem po ZOO dzieci miały okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, a także zapoznać się z warunkami życia zwierząt mieszkających w tutejszym ogrodzie. Przewodnik w interesujący i dowcipny sposób opowiadał o ciekawostkach z ich życia. Uczniowie wśród prezentowanych mieszkańców ogrodu zobaczyli wiele wyjątkowych gatunków między innymi, oryksy szablorogie, hipopotamy karłowate, żyrafy Rothschilda, antylopy bongo leśne, wilki grzywiaste, wspaniałe padlinożerne kondory wielkie oraz gepardy. Najwięcej emocji wśród dzieci wzbudziła obserwacja zachowania stada niezwykłych drapieżników, lwów angolskich.

Przez cały dzień towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda, a dzieci były w doskonałych nastrojach. Wyjazd okazał sie nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Jagoda Troka

Anna Ebertowska