Ślubowanie pierwszoklasistów 2020/2021

We wtorek 13.10.2020 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia naszych pierwszoklasistów. W uroczystości wziął udział pan Dyrektor Szkoły Wojciech Drzewiński, pani Wicedyrektor Iwona Kuśmierczuk, przedstawiciele rodziców oraz zaproszeni goście. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, zaprezentowali czego się nauczyli. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, które były przygotowane na ten wyjątkowy dzień. Pierwszoklasiści przyrzekali starać się być dobrym i uczciwym, strzec honoru i dobrego imienia Szkoły, szanować swoich nauczycieli i rodziców, uczyć się tego co piękne, kochać swoją Ojczyznę. Aktu pasowania dokonał pan pułkownik Czesław Wolski ze Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polski. Każdy uczeń na pamiątkę dostał dyplom, książkę oraz rożek obfitości. Po części oficjalnej odbyły się wspólne, pamiątkowe zdjęcia.

Marta Browarczyk
Małgorzata Węsiora