Bezpieczne ferie zimowe

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi 8 stycznia naszą szkołę odwiedził policjant – p. Mateusz Czucha pracujący na co dzień w Komisariacie Policji w Kościerzynie w sekcji ds. Nieletnich .
Przypomniał wszystkim uczniom o bezpiecznym spędzaniu ferii zimowych.
Zwrócił uwagę na zagrożenia jakie niosą ze sobą nieprzemyślane zabawy na śniegu i lodzie.
Podkreślił zakaz  zbliżania się do jakichkolwiek zbiorników wodnych.
Przestrzegał przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadku. Omówił zasady zachowania się w domu podczas, gdy rodzice są w pracy oraz ostrzegał przed kontaktami z nieznajomymi. Podkreślił również fakt, ze należy bezpiecznie i z umiarem korzystać z zasobów Internetu.
Cykliczne spotkania w naszej szkole dotyczące bezpieczeństwa mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do pogłębiania wiedzy dzieci i młodzieży  na tematy związane z zagrożeniami, z którymi często nieświadomie się spotykają.

 Wioleta Kosznik