SPOTKANIE AUTORSKIE

PISARKA BARBARA KOSMOWSKA GOŚCIEM W BIBLIOTECE

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych i w naszej bibliotece są organizowane cykliczne spotkania z ciekawymi ludźmi kultury.
W tym roku 5 października w bibliotece Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu odbyła się uroczystość publiczno-szkolna, spotkanie autorskie z pisarką Panią Barbarą Kosmowską. Barbara Kosmowska jest literaturoznawcą, pracuje na stanowisku adiunkta Zakładu Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno-Historycznym w Akademii Pomorskiej w Słupsku, pisze słuchowiska dla dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim realizuje swoją największą pasję – tworzy piękne teksty literackie dla młodzieży i dorosłych.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy IIIb i IIIc gimnazjum. Podczas spotkania pani Barbara Kosmowska bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z młodzieżą i chętnie odpowiadała na zadawane pytania dotyczące twórczości oraz osobistych przeżyć, uczniowie byli bardzo aktywni. Dała się poznać jako niezwykle kontaktowa, radosna i serdeczna osoba.Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli niespodziankę dla gościa w formie upominku z Kaszub, pisarka z przyjemnością rozdawała autografy i wpisywała dedykacje na swoich książkach.Głównym celem bezpośredniego kontaktu z autorem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
Spotkania autorskie cieszą się w naszej szkole dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Renata Abramowska