START HARCERSKI

W piątek, 23 września 2016r. rozpoczął się  Start   Harcerski Hufca Kościerzyna w Zespole Szkół  w Lipuszu.

Start Harcerski rozpoczyna kolejny rok harcerskiej przygody. Tegoroczny był związany z świętowaniem 10-tych urodziny 7 DH im. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego z Lipusza. Harcerze rozpoczęli świętowanie nowego roku harcerskiego od świecowiska, podczas którego każda drużyna zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. W sobotę w godzinach porannych odbył się uroczysty apel. Następnie druhny i druhowie przystąpili do rywalizacji drużyn w konkurencjach takich jak: pierwsza pomoc przedmedyczna (samarytanka), gry i zabawy, harcerska piosenka, węzły, historia harcerstwa gminy Lipusz i patrona Hufca Franciszka Sędzickiego. Na wieczornym świecowisku 7DH im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego z Lipusza obchodziła 10 urodziny – były życzenia, prezenty i piękne wspomnienia. W niedzielę po mszy św. każda z drużyn powróciła do swoich środowisk.
W imprezie udział wzięło blisko 200 osób ze Starej Kiszewy, Wielkiego Klincza, Stężycy, Kościerzyny, Lipusza i Łubiany oraz Kalisza.