Spotkanie z wyjątkowym muzykiem.

22.09.2016 r. odwiedził nas wyjątkowy i niezwykły gość z Kościerzyny. Pan Paweł Ruszkowski ma na swoim koncie wydanie płyty Ars poetica, na której odnajdziemy wybrane kompozycje do wierszy 2010 – 2013. Zajmuje się poezją śpiewaną, piosenką poetycką i innymi gatunkami muzycznymi.

Mieliśmy możliwość aktywnie uczestniczyć w spotkaniu. W szczególności klasy VI pogłębiały swoją wiedzę i zainteresowanie podaną tematyką. Dodatkowo uczniowie z klas IV i V, którzy brali udział w konkursach poezji, zostali zaproszeni na umówione zajęcia.

Pan Paweł opowiedział nam o poezji śpiewanej i ukazał różnicę pomiędzy nią a piosenką poetycką. Wykonał na swojej gitarze przepiękne utwory. Młodzież mogła spróbować swoich sił w wykonywaniu piosenek Disneya przy akompaniamencie instrumentu.

Czas zbyt szybko minął. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i przyjacielskich relacjach. Organizatorem spotkania była Pani Grażyna Schmidt.