Żywa lekcja historii

17 kwietnia 2024 roku uczniowie klas II- VII Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu wzięli aktywny udział w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez grupę artystyczną „Rekonstrukto” pod tytułem „Powstanie ’44. Bitwa o Polskę”.
W czasie tej niecodziennej lekcji uczestnicy mieli okazję zapoznać się z historią Polski i Polaków żyjących podczas II wojny światowej, mogli obejrzeć stroje historyczne oraz różnego rodzaju broń. Uczniowie zapoznali się z tym, co nosił w plecaku ówczesny żołnierz, jak kontaktował się z innymi, z jakiego sprzętu bojowego korzystał oraz jak udzielano pomocy rannym. Mogli również zademonstrować swoją sprawność fizyczną podczas wykonywania musztry.
Aktywny udział oraz możliwość przeżycia wydarzeń sprzed lat sprawiły, że ta lekcja historii na długo pozostanie w naszej pamięci.