Zimowisko 2024

W pierwszym tygodniu ferii zimowych Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu zorganizował półkolonie dla uczniów naszej szkoły. Dzieci miały dokładnie rozplanowany tydzień, tak aby się nie nudziły i przyjemnie spędziły czas!

Zajęcia zaczęły się od powitania grup i przedstawienia dokładnego harmonogramu na cały tydzień. Pani Hanna Kiżewska “ Dekoro Mania “ przygotowała dla uczestników półkolonii świetne warsztaty artystyczne. Dzieci miały za zadanie wykonać kreatywne maski karnawałowe oraz antystresowe gniotki z balonów z mąką, kaszą czy ryżem. Po świetnej zabawie dla wszystkich czekała słodka niespodzianka w postaci gofrów. Dzieci były przeszczęśliwe! Drugi dzień przebiegł pod znakiem wody. Dwugodzinne zajęcia na basenie sprawiły dzieciom ogromną radość i niesamowitą zabawę. Miały okazję skorzystać ze wszystkich atrakcji wodnych. W środę dzieci poznały tajniki programowania na zajęciach z robotyki z Panem Arkadiuszem Dejnarowiczem “Mój Robot”. Podczas zajęć uczniowie budowali za pomocą niecodziennych klocków Lego robota, zgodnie z podaną instrukcją. Następnie wykorzystując specjalny program dzieci musiały go “ożywić”, czyli zaprogramować. Ponadto każda z grup brała udział w zajęciach sportowych. Na hali sportowej odgrywało się mnóstwo konkurencji, w których dzieci mogły wykazać się duchem walki i rywalizacji.

Czwartek to dzień wycieczki do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Uczestnicy nabyli mnóstwo wiedzy na temat naszego regionu, którą przekazała im pozytywna Pani przewodnik. Mimo średniej pogody, udało nam się zwiedzić łagry, bunkier, „Dom do góry nogami”, a także zapoznać się z różnymi ekspozycjami np. najdłuższą deską świata i znajomością kaszubskich nut. W ostatni dzień naszych półkolonii odwiedziła nas Pani Teresa Preis, która pokazała jak czerpać papier i ulepić niespodziankę z gliny samoutwardzalnej. Zrobiło to na dzieciach duże wrażenie, byli bardzo zaangażowani w prawidłowe wykonanie poleconych zadań.

Czas półkolonii upłynął nam w miłej i sympatycznej atmosferze, dając możliwość rozwinięcia zainteresowań nauką, inspirując młodego wychowanka do zdobywania doświadczeń.

Anna Ebertowska, Maria Plata

Weronika Labuda, Dominika Kordecka