Zajęcia z alpakami

08.0.23 i 10.02.23 uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach z  lama i alpakami, prowadzonych przez pana Grzegorza Kuliś, z Fundacji Alpaki na Kaszubach. Podczas zajęć dzieci słuchały prelekcji o tych zwierzętach, dowiedziały się jaka jest między nimi różnica.

 Alpaki to zwierzęta o spokojnej i łagodnej naturze. Kontakt z nimi w szczególności pozytywnie wpływa na dzieci. Dba o ich rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny oraz pewności siebie. Przebywanie w towarzyskie tych zwierząt łagodzi uczucie napięcia i niepokoju, a ich głaskanie oraz przytulanie pomaga rozluźnić się i otworzyć.

Podczas zajęć dzieci mogły karmić je z ręki, przytulić  i poprowadzić zwierzę na smyczy. Poniższe zdjęcia pokazują, że kontakt z tymi zwierzętami sprawił naszym uczniom wiele radości.

Marta Browarczyk