XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jak co roku do świętowania włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami. Najmłodsi wykonywali prace plastyczne związane z sową, która jest symbolem tego święta, wykonywali proste działania matematyczne. Uczniowie klas 4-8 na lekcjach matematyki rozwiązywali łamigłówki, które oparte były o mnożenie i dzielenie, na lekcjach informatyki brali udział w egzaminie z tabliczki mnożenia. Egzamin polegał na bezbłędnym wykonaniu pięciu działań w jak najkrótszym czasie na stronie wmtday.org. W każdej klasie mamy mistrzów tabliczki mnożenia. Rekordzistami szkoły z wynikiem 6 sekund okazali się Michał z klasy 8a i Filip P. z klasy 8c.  
Kulminacyjnym punktem było odwiedzanie stacji matematycznych. W różnych miejscach szkoły znajdowały się zadania do wykonania przez uczniów, którzy pracowali w grupach. Była rywalizacja i dobra zabawa. Za przygotowanie imprezy była odpowiedzialna klasa 6a wraz z wychowawczynią. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie we wspólne świętowanie. 

Więcej zdjęć: DTM2022