WYZWANIE CZYTELNICZE W KLASIE IIIA ………….

Zaczął się listopad i uczniowie w klasie III a rozpoczęli wielki wyścig czytelniczy. Z samą ideą wieży czytelniczej uczniowie zetknęli się już w klasie II, co okazało się już wtedy wspaniałą zabawą i atrakcją w tej klasie. Nasza listopadowa wieża składa się z ufoludka, który niestety, nie potrafi czytać. Zadaniem dzieci jest nauczyć go tej pięknej, kształtującej umiejętności podczas samodzielnie czytanej lektury w domu. Pod kontrolą rodziców, uczniowie czytają wybrane przez nich baśnie, książki, wiersze, zapisują tytuły i chwalą się tym na forum klasy.  W taki oto sposób mogą pokolorować kolejną pozycję w swojej imiennej wieży. Ta inicjatywa czytania wzbudza w dzieciach ogromne zaangażowanie, rozwija ich umiejętności czytelnicze, przyczynia się do zwiększenia zasobu słownictwa, poprawia jakość, płynność i wyrazistość czytania a przede wszystkim rozwija ich wyobraźnię.

Wyzwania czytelnicze to doskonały sposób na stawianie swoich kroków w literackim świecie.

Gorąco dopinguję…..

Anna Wołoszyk