WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH

Wolontariusze naszej biblioteki przygotowali wystawę prac plastycznych w związku z tegorocznym Narodowym Czytaniem pod hasłem: „Osiem polskich nowel na 8. edycję Narodowego Czytania”.

Wystawa ma na celu przybliżyć uczniom utwory reprezentujące różne epoki i style. Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

Przypominamy i zachęcamy do udziału w Narodowym Czytaniu, które w tym roku odbędzie się w sobotę 7 września w bibliotece.

 

Renata Abramowska