Wyniki konkursu Tatczëzna!

        „Tatczëzna.” To konkurs wiedzy o Kaszubach organizowany przez redakcję „Zawsze Pomorze” wspólnie ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim i Muzeum Kaszubskim w Kartuzach.

Konkurs Tatczëzna skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z podziałem na trzy grupy.

Ma na celu:

pobudzać świadomość regionalną, popularyzować wiedzę o historii, kulturze, tradycji Kaszub, a także przyszłości regionu.

Łącznie 431 prac z całych Kaszub rywalizowało w tegorocznej – drugiej – edycji konkursu „Tatczëzna”! Pomysłowość i kreatywność uczniów przerosła oczekiwania jury. Z naszej szkoły dwie prace zostały wysłane na ów konkurs. Dziękuję chłopcom za wkład i pracę jaką wykonali w wykonaniu swoich prac. Uczniowie  zostali wyróżnieni na tle naszej szkoły, podczas apelu.

Serdeczne gratulacje dla Nikodema Czapiewskiego  i Filipa Datty.

Weronika Labuda