Wymiana niemiecko-polska

W oczekiwaniu na wizytę naszych przyjaciół z Niemiec wspominamy nasz wrześniowy pobyt w Wolfsburgu. Minął ponad miesiąc od powrotu z wymiany, a my nie możemy się doczekać kwietnia, kiedy to przyjedzie do Wielkiego Klincza młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły w Niemczech. Cały tygodniowy pobyt  został już zaplanowany, tak aby nasi goście poznali nasz piękny region, naszą kaszubską kulturę i polską gościnność. Tymczasem my wspominamy wspólnie spędzony czas. Przeglądamy zdjęcia z miejsc, które zobaczyliśmy. Będąc w Wolfsburgu, nie można było nie odwiedzić fabryki Volkswagena, zwiedzaliśmy również kopalnię miedzi w Goslar, historyczne miasto Braunschweig, a na zakończenie bawiliśmy się w Aquaparku. W dniu wyjazdu zwiedziliśmy stolicę Niemiec – Berlin.

Iwona Kuśmierczuk
Joanna Kreft Bollin
Anna Schütz