Wycieczka na Wyspę Piratów do Grąbkowa

Dnia 13 czerwca klasa pierwsza i klasy drugie wyruszyły na Wyspę Piratów do Grąbkowa koło Potęgowa. Przed dotarciem do celu hukiem wystrzałów autokary zatrzymali uzbrojeni piraci, którzy uprowadzili dzieci do Tajnej Pirackiej Bazy.

Na miejscu uczniowie zostali przebrani w akcesoria pirackie, aby mogli się poczuć jak prawdziwi piraci.Podzieleni na grupy uczestniczyli w różnych zawodach: toczenie beczki, łowienie ryb, szukanie skarbów, strzelanie z pistoletu, gra w kości, pokonywanie toru przeszkód, wyścigi pirackich tratw i przeprawy pirackimi łódeczkami przez wielką wodę. Obejrzeli również  barwne przedstawienie o życiu piratów na statku Czarna Perła oraz uczestniczyli w zabawach tanecznych. Dla każdego lądowego szczura przygotowano Certyfikat przyjęcia do hordy Sparrowa z nowym imieniem i skórzaną opaskę na oko. Nie zabrakło też pirackiej strawy czyli pysznych kiełbasek pieczonych przy pirackim ognisku.

Po dniu pełnym niezapomnianych wrażeń nasi mali piraci z uśmiechem na ustach wrócili do domu.

« z 3 »